Denník N

Nicholsonová, Kollár a Droba na bilbordoch podporujú Mrvu, v skutočnosti o tom nevedeli

Bilbord s tvárou Lucie Ďuriš Nicholsonovej bol ešte minulý týždeň na Záhradníckej ulici v Bratislave. Teraz je už prelepený. Zdroj – archív N
Bilbord s tvárou Lucie Ďuriš Nicholsonovej bol ešte minulý týždeň na Záhradníckej ulici v Bratislave. Teraz je už prelepený. Zdroj – archív N

Aktualizované o stanovisko Mrvu. Podporný bilbord s fotografiou Lucie Nicholsonovej už zmizol, o prelepenie požiadal aj bratislavský župan Juraj Droba. Boris Kollár na prelepení netrvá, no požaduje od kandidáta na bratislavského primátora Mrvu vysvetlenie, prečo ho nikto vopred nekontaktoval.

Ani nie mesiac pred voľbami sa v bratislavských uliciach objavili bilbordy, na ktorých opoziční politici vyjadrujú podporu Jánovi Mrvovi, kandidátovi na primátora hlavného mesta s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina či KDH.

„Volím Jána Mrvu za primátora,“ mala na bilborde pri svojej fotografii napríklad aj podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS), na takýchto bilbordoch sú aj bratislavský župan Juraj Droba (SaS) či líder hnutia Sme Rodina Boris Kollár. Na takejto podpore by nebolo nič zvláštne, keďže ide o politikov strán, ktoré Mrvu vo voľbách podporujú. Títo traja politici však Mrvovmu tímu na to nedali povolenie.

Podporujúci bilbord Lucie Nicholsonovej cez víkend zmizol, visel v Bratislave len niekoľko dní – dnes je reklamná plocha na Záhradníckej ulici prelepená.

Mrvov tím vysvetľuje, že prišlo k chybe: „Ján Mrva spojil širokú koalíciu strán – SaS, OĽANO, Sme Rodina, Nova, KDH, OKS, Zmena Zdola. Pripravených bolo viacero vizuálov osobností koalície stojacej za Jánom Mrvom. V hektickom predvolebnom čase nastal medzi tímami komunikačný šum, čo spôsobilo omyl vo vizuáloch. Konečným rozhodnutím bolo, že podporu budú komunikovať lídri strán s trvalým pobytom v Bratislave. Na bilbordoch sa objaví Richard Sulík, Boris Kollár, či Veronika Remišová.“

Ďuriš Nicholsonová o tom nechce hovoriť

Podpredsedníčka parlamentu Ďuriš Nicholsonová sa k odstráneniu bilbordu nechcela vyjadrovať. Nekomentovala ani to, či bilbord vyvesili bez jej vedomia.

Predseda SaS Richard Sulík tvrdí, že išlo o nedorozumenie, ktoré si s Jánom Mrvom už osobne vydiskutovali.

„Lucia Nicholsonová, ktorá zároveň kandiduje v Starom Meste, oslovuje iný typ voliča než Ján Mrva. Nebolo súčasťou dohody, že ona bude na bilbordoch, ktoré podporujú Mrvu – ona oslovuje liberálneho voliča, Ján Mrva konzervatívneho,“ povedal Sulík s tým, že takéto bilbordy preto nepovažuje za zmysluplné.

Mrva na seba upozornil aj facebookovými statusmi, ktoré spochybňovali protesty Za slušné Slovensko, v minulosti písal aj o promiskuite homosexuálov.

Na otázky, či bilbord zverejnili bez jej vedomia a či aj Lucia Nicholsonová podporuje Jána Mrvu, Sulík konkrétne neodpovedal.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Bratislava

Komunálne voľby 2018

Teraz najčítanejšie