Denník N

Newsfilter: Deň, keď sme si mohli fotiť, ako mu zamrzol úsmev

Kočnera privážajú z väzenia na domovú prehliadku. Foto N - Tomáš Benedikovič
Kočnera privážajú z väzenia na domovú prehliadku. Foto N – Tomáš Benedikovič

Polícia robila domové prehliadky v Kočnerových nehnuteľnostiach. Z RTVS odišla Maťašovská, Chuguryan však zostáva. Na cirkevnom gymnáziu v Žiline sa zišli extrémisti.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. V putách, vo veste a bez úsmevu

Marian Kočner sa dnes v putách, v nepriestrelnej veste a s policajným sprievodom na niekoľko hodín pozrel za múry leopoldovskej väznice. Konkrétne do jedného domu v Bernolákove, kde podobne ako v pätnástich až dvadsiatich iných Kočnerových objektoch polícia vykonávala domové prehliadky.

Ako polícia informovala ešte ráno, bolo to „v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou“. Nepriamo tak potvrdila, že okrem majetkovej trestnej činnosti, za ktorú je Kočner vo väzbe, ho preveruje aj pre iný trestný čin, ktorým je s najväčšou pravdepodobnosťou vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Lynx Commando a príslušníci NAKA prezreli Kočnerove nehnuteľnosti nielen v Bernolákove, ale aj na Donovaloch a v Bratislave, kde prehľadávali vilu na Kolibe, ako aj priestory v komplexoch Five Star Residence a Bonaparte. V Bernolákove technik otváral aj trezor. Z domu na Kolibe odviezli luxusné auto Bentley.

Ten istý, ale akýsi iný. Čo to všetko znamená? Okrem toho, že polícia podozrieva Kočnera, že má niečo s vraždou, novinári publikovali viacero ďalších súvislostí.

Adam Valček v SME píše o tom, že razie u Kočnera môžu odhaliť aj stratené zmenky, ktoré Kočnerovi vystavila firma Penta Funding.

Konštantín Čikovský upozornil na to, že v konečnom dôsledku by nás mali zaujímať aj Kočnerovi klienti. „Boli to totiž ľudia pripravení platiť mu za to, že s pomocou verejných orgánov dokázal vyvinúť na ich konkurentov tlak, ktorému nemohli dlhodobo odolávať.“

Dag Daniš z Aktualít píše: „O všetkých Kočnerových kauzách platí, že nie sú len Kočnerove. Vo viacerých z nich mohol Kočner vystupovať len ako… vykonávateľ. Alebo partner.“

Roman Pataj upozorňuje: „Policajti urobili prehliadku v dome, v ktorom sa pravdepodobne aj dnes ráno prebudil trojnásobný premiér Robert Fico. Nie, nejde o nešťastnú zhodu náhod… Fico o tom riziku prinajmenšom tušil.“

Keď Mariana Kočnera brali koncom júna do väzby,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie