Denník N

Newsfilter: Ako lego do seba zapadajú podozrenia, že Danko pri svojom JUDr. v niečom podvádzal

1. Hľadá sa rigorózna práca s rovnakým názvom ako Dankova. 2. Formuje sa koalícia na krádež dôchodkov. 3. Niekto chcel na nás zaútočiť.

Správy vybral a okomentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Opäť sa hľadá práca

Na Univerzite Komenského zmizla rigorózna práca s identickým názvom a počtom strán, ako má tá Andreja Danka. Priznal to v stredu dekan právnickej fakulty bratislavskej univerzity Eduard Burda.

Novinári sa na ňu totiž pýtali hneď po tom, ako dal predseda Národnej rady narýchlo a neštandardne tú svoju utajiť pred verejnosťou.  

Prvú prácu s názvom Verejná správa a jej charakteristické črty s rozsahom 72 strán obhájila v Bratislave v roku 1999 Emília Shakkour. O rok neskôr sa to isté podarilo druhý raz, ale už predsedovi Dankovi na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Aká náhoda. Dekan Burda hovorí, že škola nevie presne určiť, kedy zmizla práca právničky Shakkour z roku 1999. Dá sa vystopovať, že o prácu niekto požiadal 17. septembra tohto roka.

Či dovtedy bola v systéme a kto si ju požičal, nie je jasné, dekan Burda sa pri každej konkrétnejšej otázke na tlačovej konferencii odvolával na GDPR.

Andrej Danko dostal od Denníka N prvé otázky o svojom titule doktora práv štyri dni pred tým, než je posledná stopa práce z UK – 13. septembra.

Osem dní nato – 21. septembra – požiadal UMB, aby jeho prácu zatajila.

Už pred vystúpením dekana bratislavskej fakulty Burdu bolo veľmi pravdepodobné, že Andrej Danko nechce ukázať verejnosti svoje dielo nie preto, že by sa hanbil za svoje myšlienky, ale preto, že nie sú jeho.

Ak by sa dokázalo, že zmiznutá práca z roku 1999 je totožná s Dankovou prácou nielen názvom a počtom strán, ale aj celým obsahom, Danko by bol oficiálne za plagiátora, teda zlodeja. Preto to dnes automaticky vyzerá tak, že za tým je Danko.

Môže sa to zdať niekomu šialené, ale keď hrozí, že dôjde k odhaleniu krádeže autorského a duševného diela, stále sa dá tomu vyhnúť tak, že ukradnete aj jeho originál.

Keď ste vplyvný cynik s podpriemernou mierou chochmesu a ešte k tomu v záchvate paniky, môže sa vám to zdať ako celkom dobrý nápad

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Andrej Danko

Dôchodkový vek

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie