Češi rozhodli zápas za deväť minút, Rakúšanov porazili 4:0

Český brankár Ondřej Pavelec si pripísal prvé čisté konto na turnaji. Česi sú blízko k postupu do štvrťfinále.

A-skupina

Česko – Rakúsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 31. Němec (Simon), 38. Zaťovič (Hejda / Němec), 39. Sobotka (Červenka / Krejčík), 40. Voráček (Jordán / Hertl). Rozhodovali: Bulanov (RUS), Rönn (FIN) – Lazarev (RUS), McIntyre (USA), vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 17.383 divákov (vypredané).

Česko: Pavelec (Salák) – Hejda (A), Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava, Krejčík – Sobotka, Hertl, Voráček (C) – Červenka, Kovář, Jágr (A) – Novotný, Smoleňák, Erat – Zaťovič, Koukal, Simon

Rakúsko: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Mitterdorfer, Schumnig, Altmann, Mühlstein, Peter – T. Raffl (C), Latusa (A), Komarek – Lebler (A), M. Raffl, Herburger, – Rotter, Ganahl, Hundertpfund – Petrik, Fischer, Woger – Cijan, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 17.383 divákov (vypredané).

Vypredaná O2 aréna od začiatku len márne čakala na nápor českého tímu. Rakúšania v prvej polovici tretiny nielenže dôkladne bránili modrú čiaru, ale vyrovnali sa súperovi aj v ofenzívnej činnosti.

Pavelec vytiahol dva exkluzívne zákroky ľavým betónom, jeho brankársky oponent Starkbaum zasa so šťastím udržal čisté konto pri záverečnom tlaku domácich.

V druhom dejstve vygradoval český ofenzívny val a fanúšikov potešil hneď trikrát. Rakúšanov načal v 32. minúte Němec a v závere tretiny za 64 sekúnd ešte viac otupili Zaťovič so Sobotkom.

Sedem sekúnd po návrate z kabín zaklincoval štvrtým gólom Voráček a Česi viac nepotrebovali. Snažili sa síce pridať aj ďalšie góly, divákov rozprúdila najmä Jágrova excelentná palicová technika, no skóre sa už nemenilo.

Česko sa výhrou výrazne priblížilo k postupu do štvrťfinále, naopak Rakúšanov čaká v nedeľu existenčný zápas o udržanie sa v elitnej kategórii proti Lotyšsku.

🗳️ Ak chcete podporiť našu prácu pred druhým kolom volieb aj nad rámec predplatného, môžete to urobiť aj darom.🗳️

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].