Nóri zdolali Slovincov 3:1 a v tabuľke doskočili Slovensko. Rozhodli presilovky

Hokejisti Nórska výrazne zvýšili svoje šance na postup. Severania triumfovali vďaka úspešným presilovkám, v ktorých dali všetky tri góly.

B-skupina (Ostrava)

SLOVINSKO – NÓRSKO 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 21. Muršak (Kopitar, Kranjc) – 9. Thoresen (M. Olimb, Holös), 24. Bastiansen (K.A. Olimb, Sörvik), 39. Holös (M. Olimb, Thoresen). Rozhodovali: Stricker (Švaj.), Vinnerborg (Švéd.) – Dahmen (Švéd.), Semjonov (Est.), vylúčení: 5:2 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 8812 divákov (vypredané).

Slovinsko: Kristan – Kranjc, Kovačevič, Gregorc, Robar, Pretnar, Vidmar, Štebih, Tavželj – Muršak, Kopitar, Urbas – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, Mušič, Pance – Verlič, Rodman, Ograjenšek

Nórsko: Haugen – Holös, Tollefsen, Nörstebö, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Ödegaard – M. Olimb, Ask, Thoresen – Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Martinsen – Forsberg, Bastiansen, Trettenes – Röymark, Stene, Roest – Dahlström

Nórski hokejisti zdolali v piatkovom súboji B-skupiny MS v Ostrave Slovinsko 3:1 a zvýšili tak svoje šance na postup zo skupiny. Severania triumfovali vďaka úspešným presilovkám, v ktorých dali všetky svoje góly.

Nóri boli od začiatku aktívnejší a udreli v 9. minúte. Thoresen využil prvú presilovku v zápase už za deväť sekúnd, keď šikovne tečoval strelu M. Olimba z ľavého kruhu. Nórske početné výhody udávali tón duelu aj v ďalšom priebehu.

V 21. minúte síce Slovinci znížili, keď Kopitar pekne vysunul Muršaka a ten pred brankárom Haugenom nezaváhal, no o ďalšie dve minúty znovu viedli severania. Druhú presilovku premenil na gól Bastiansen, ktorý trafil spomedzi kruhov. Nóri uspeli v početnej výhode aj do tretice krátko pred koncom druhého dejstva. M. Olimb nabil Holösovi a ten sa presadil delovkou od modrej čiary – 3:1.

Slovinci si v tretej tretine nedokázali vypracovať potrebný tlak a tak zaknihovali piatu prehru na šampionáte.