Denník N

Newsfilter: V Sakovej vietnamskom sci-fi je Fico neprávom iba vedľajšou postavou

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Svedkovia: Spojkou Vietnamcov na Slovensku bol Ficov poradca. 2. Potkan, pľuvanec, sklamanie, hviezdy v bare: keď odchádza tréner slovenskej reprezentácie. 3. Matovič ďalej tromfuje Fica s Dankom.

Správy vybral a okomentoval Roman Pataj

1. Svedkovia: Spojkou Vietnamcov na Slovensku bol Ficov poradca

Zatiaľ neexistuje dôkaz, že sa Robert Kaliňák aktívne podieľal na únose Vietnamca vládnym špeciálom. Vyplýva to z uznesenia o odmietnutí časti trestného oznámenia, ktoré bolo reakciou na výpovede policajtov o tom, že Trinh Xuan Thanha z Nemecka do Moskvy pomáhalo uniesť aj Slovensko.

Bývalý minister vnútra však o únose klamal tak dlho a svojou ústretovosťou ho uľahčil tak veľmi, že sa raz ešte takého dôkazu dočkať môžeme.

Dnes však s istotou vieme, že slovenský vládny špeciál na únos naozaj poslúžil a že dôležitú úlohu pri tom hral poradca Roberta Fica, ktorý „návštevu“ vietnamskej delegácie zabezpečoval.

Potvrdzuje sa tak téza, že expremiér s Máriou Troškovou na úrad vlády priviedol taliansku „súkromnú“ mafiu a s Quang Le Hongom vietnamskú „štátnu“ mafiu. A ukazuje sa, že dvaja najdôležitejší ľudia na slovenskej strane vypovedajú veľmi rozdielne.

Čo nové sme sa dozvedeli:

– Doteraz sme vedeli len o dvoch

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie