Denník N

Fico v Českej televízii o vzťahu k médiám nehovoril pravdu

Foto - TASR
Foto – TASR

Za prvej vlády Roberta Fica sa Slovensko v rebríčku krajín podľa slobody tlače prepadlo z prvej desiatky až do štvrtej.

Autor je publicista, v rokoch 2010 až 2012 bol poradcom Ivety Radičovej

Poslanec Robert Fico sa v Českej televízii pochválil, že „Slovensko je považované za krajinu, ktorá je jedna z najslobodnejších na svete z pohľadu médií“. Len škoda, že mu moderátor nepripomenul, že Slovenská republika patrí medzi päť krajín sveta, ktoré za minulý rok zaznamenali najväčší prepad v rebríčku podľa slobody tlače. Slovensko sa prepadlo o desať miest na 27. priečku.

Od nástupu tejto vládnej koalície Slovensko klesá v rebríčku slobody tlače. Už v roku 2016 Slovensko kleslo o päť miest, za minulý rok bol pokles dvojnásobný.

Za Roberta Fica, podobne ako za Mečiara, sa Slovensko vždy výrazne prepadlo v rebríčku slobody tlače. O niečom to asi svedčí.

„Nikto z nás, a to sme boli aj sami vo vláde, … sme neurobili žiadny krok, ktorý by smeroval voči médiám…,“ povedal ďalej Fico v Českej televízii. Nebolo to však prvý raz, čo tvrdil takúto nepravdu. V máji 2017 napísal, že „nikdy, a to ani vtedy, keď Smer-sociálna demokracia bol sám vo vláde (2012 – 2016), sme na slobodu tlače nesiahli“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Médiá

Teraz najčítanejšie