Amerike stačil na výhru s Dánskom jediný gól. Strelil ho Nelson

Hokejisti USA zaznamenali v piatom zápase na turnaji štvrtú výhru a so ziskom 12 bodov sú na čele skupiny B.

B-skupina (Ostrava)

USA – Dánsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 28. Nelson. Rozhodovali: Hodek (ČR), Olenin (Rus.) – Tosenovjan (ČR), Mills (Kan.), vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Redmond, Gardiner – Morin, Bonino, Lee – Smith, Arcobello, Vesey – Lewis, Eichel, Nelson – Sexton, Larkin, Hendricks

Dánsko: Dahm – D. Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, M. Lauridsen, Bödker – Madsen, Jakobsen, Hardt – O. Bjorkstrand, J. Jensen, P. Bjorkstrand – Spelling, Green, Storm – M. Poulsen, N. Jensen, Starkov – A. Poulsen

Hokejisti USA zdolali v piatkovom súboji B-skupiny MS v Ostrave Dánsko tesne 1:0 a opäť sú na čele tabuľky. Američania triumfovali vďaka gólu Brocka Nelsona z 28. minúty. Zámorský tím má tak štvrťfinále na dosah, na postupovú definitívu si však ešte musí počkať.

Zo začiatku sa hral vyrovnaný duel. Dáni si vytvorili zopár šancí, pričom najväčšiu mal J. Jensen, ktorý vo 8. minúte trafil žŕdku. Postupne prebrali kontrolu nad zápasom Američania, ale ich útoky stroskotali na dánskom brankárovi Dahmovi, ktorý zlikvidoval dva pokusy Larkina aj príležitosť Bonina. V 28. minúte však iba vyrazil strelu pred seba, puku sa zmocnil Nelson, ktorý s nim obkorčuľoval poza bránku a z druhej strany ho poslal do siete – 1:0.

Na začiatku tretieho dejstva sa vyznamenal americký brankár Hellebuyck, keď zneškodnil únik O. Laurdisena a toho istého hráča vychytal aj pri prečíslení 3 na 2. Na druhej strane Sexton opečiatkoval žŕdku. Dáni sa už na záverečný nápor nezmohli a tak si do tabuľky B-skupiny pripísali piatu prehru, štvrtú v riadnom hracom čas.