Denník N

Nákup lístkov na hokejové MS bude zložitejší, zväz tak bojuje proti priekupníkom

Foto N - Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Ďalší predaj lístkov na domáce majstrovstvá sveta v hokeji 2019 bude prebiehať s viacerými zmenami. Tou najzásadnejšou je povinná registrácia, možný už nebude ani nákup v kamenných predajniach.

Lístky kúpite už len výlučne cez web Ticketportalu po vyplnení registrácie.

Novinkou je takisto opatrenie, že v jednom momente môže nakupovať maximálne 600 ľudí. V prípade vyššieho záujmu budú musieť fanúšikovia počkať, kým sa vo „virtuálnej predajni“ uvoľní miesto.

Novinky vznikli ako opatrenie proti priekupníkom a ich technológiám – takzvaným botom. 19. septembra pri spustení predaja vstupovali do systému, zaťažovali servery oficiálneho predajcu a ovplyvňovali poradie kupujúcich. Mnohí fanúšikovia sa tak k vstupenkám v prvý deň predaja nedostali.

Nové podmienky začínajú platiť od piatka. Predaj lístkov je naďalej v prvej fáze, ktorá ponúka permanentky a rôzne balíčky. Druhá fáza sa začne 12. decembra a k dispozícii už budú aj denné vstupenky na play-off. V tretej fáze, ktorá príde na rad vo februári, fanúšikovia kúpia už aj vstupenky na jednotlivé zápasy.

Meno, priezvisko, email a telefón

Záujemcovia o lístky pred nákupom uvedú v registračnom formulári meno, priezvisko, e-mailový kontakt a telefónne číslo. Na uvedené telefónne číslo im následne príde overovací SMS kód.

Až pomocou kódu môže fanúšik nakupovať lístky. Naďalej si môže kúpiť štyri vstupenky na jednu osobu, no za prísnejších podmienok ako doteraz.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS v hokeji

Teraz najčítanejšie