Denník N

Newsfilter: Miesto mača je Fico znova lúzer, ale neradujme sa

Robert Fico. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico dostal nakladačku, ale nie je čo oslavovať. 2. Danko baví Slovensko, chce byť diktátor. 3. Tóth si vraj najal na sledovanie Kuciaka ďalšieho.

Správy vybral a okomentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Fico dostal nakladačku, ale zabudnime na oslavy

Utorok mal byť deň, keď sa Robert Fico vo veľkom štýle vráti na miesto najväčšieho mača v slovenskej politike.

Plán bol získať 90 hlasov v parlamente na dvojnásobné zneužitie ústavy na vlastné ciele. Nepodarilo sa. Hlasovanie o dôchodkoch Smer odložil na november ešte poobede, aby sa vyhol hanbe. Tá však napokon prišla v noci z utorka na stredu, keď kotlebovci spolu s pár poslancami Sme rodina potopili snahu Fica zmeniť voľby ústavných sudcov na svoj obraz.  

Miesto mača je tak Fico znova skôr lúzer, ktorý dostal nakladačku od fašistov, ale predčasné nadšenie by sme mali brzdiť.

Stručne o návrhu Smeru, ktorý neprešiel: Ten kandidát, ktorý by bol zvolený 90 hlasmi v parlamente, by sa automaticky stal ústavným sudcom.

Tí, ktorí by prešli 76 hlasmi, by vytvorili dvojičky, z ktorých by si vyberal prezident. Kým v prvom prípade by sa prezident obišiel úplne, v druhom by sa jeho rozhodovacie právomoci oklieštili takmer na nulu.

Predstavte si, že by vládna moc zvolila prezidentovi napríklad dvoch kandidátov, Fica a Kaliňáka, nech si vyberie toho lepšieho…

Čoho sú schopní. Dnes už vieme, čoho všetkého je súčasná vládna moc na čele so Smerom schopná. Robert Fico bol naozaj ochotný aj osobne obchodovať s fašistami, aby zaistil podporu pre svoj návrh voľby ústavných sudcov, ktorý by mu umožnil presťahovať sa do Košíc.

Tipujeme, že ak by Fico bol vo svojej forme spred pár rokov, dnes by oslavoval dvojitú ústavnú zmenu. Ale časy, keď bez väčších problémov dokázal veci zorganizovať a zabezpečiť, aby sa dohody naisto plnili, sú preč.

V utorok v noci mal však veci rozohrané tak slabo, že stačilo, aby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Andrej Danko

Newsfilter

Voľba ústavných sudcov

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie