Denník N

Kočnerovo komando sledovalo aj novinára Eugena Kordu

Novinár Eugen Korda vystúpil v nedeľu na proteste v Humennom. Foto N - Tomáš Benedikovič
Novinár Eugen Korda vystúpil v nedeľu na proteste v Humennom. Foto N – Tomáš Benedikovič

Peter Tóth sa priznal, že sledovali aj Eugena Kordu. Video s ním zverejnil Kočner aj v relácii Na pranieri.

Ďalším novinárom, ktorého sledovali pre Mariana Kočnera, je reportér .týždňa Eugen Korda. Na polícii to priznal bývalý šéf kontrarozviedky Peter Tóth, ktorý vypovedal ako utajený svedok.

Tóth povedal, že Kordu natočili pod vplyvom alkoholu a neskôr toto video aj Kočner zverejnil vo svojej relácii na Facebooku Na pranieri. Kočner si vtedy robil z Kordu posmech. Tóth povedal, že nakrútenie Kordu, ktorý aj spadol na zem, patrilo k tým úspešnejším zisteniam, inak novinári podľa jeho slov žili usporiadaným životom.

„Peter Tóth prešiel cestu od slušného novinára k ľudskej troske a to, že ma sledoval, je smutné, ale čo chceli zistiť, že si občas vypijem? Všetky moje hriechy sú verejne známe,“ povedal Korda.

Novinár podľa svojich slov dúfal, že už je starý a bezvýznamný a že mu dajú po Mečiarovi, s ktorým si užil, pokoj, ale vidí, že nie. Za vlády Vladimíra Mečiara tajná služba pod vedením Ivana Lexu Kordu ako kritického novinára sledovala aj zastrašovala. K sledovaným novinárom vtedy patril práve aj Peter Tóth, ktorý pracoval v denníku SME. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie