Denník N

Newsfilter: Dankova rigorózka odkrýva príbeh o univerzitnej mafii

Podpis pod rigoróznou prácou a v indexe. Foto – N, FB Andreja Danka
Podpis pod rigoróznou prácou a v indexe. Foto – N, FB Andreja Danka

1. Páchatelia sedia v Bystrici. Alebo v Bratislave. Alebo tam aj tam. 2. Fico vyhral nad poisťovňami bez toho, aby mal pravdu. 3. SNS napísala samoudanie na vlastnú nekompetentnosť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Páchatelia sedia v Bystrici. Alebo v Bratislave. Alebo tam aj tam

Univerzita Mateja Bela vo štvrtok o druhej sprístupnila rigoróznu prácu Andreja Danka. O hodinu neskôr telefonicky zakázal fotografovanie. V tom čase už na internete viseli jej zábery. A my sme už vedeli, že sa takmer na slovo zhoduje s rigoróznou prácou advokáta Daniela Pisáka, ktorý ju v Banskej Bystrici obhájil rok po Dankovi.

Znamená to, že predseda SNS je buď taký skvelý právnik, že od neho svoje práce odpisovali iní, alebo je súčasťou systematických podvodov s vysokoškolskými titulmi.

Dankovi obhajcovia budú šíriť prvú verziu, že nie on je plagiátorom, ale naopak, je obeťou. Zatiaľ nemáme dôkaz, že oni nemajú pravdu a Danko klame. Máme však reťaz silných dôvodov myslieť si to.

A najmä sme získali silnú indíciu, že v

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie