Denník N

Košice: zoznam kandidátov na starostov a poslancov

Foto – TASR
Foto – TASR

Zoznamy kandidátov v Košiciach. Špeciálne si pozrite, v ktorom obvode volíte – ovplyvní to váš výber kandidátov.

Sobotné komunálne voľby sú mimoriadne komplikované, najmä v Bratislave a Košiciach. Do schránok sme nedostali zoznamy kandidátov a volíme až na štyroch hlasovacích lístkoch.

Celé Košice si vyberajú z jedného zoznamu kandidátov na primátora. Pri poslancoch mestského zastupiteľstva volia podľa mestských častí – celá mestská časť vyberá z jednotného zoznamu kandidátov, napríklad Západ volí siedmich, Juh štyroch poslancov a Šaca jedného. Volebné obvody menších mestských častí pri mestských zastupiteľstvách sú často spojené, napríklad obyvatelia väčšieho Severu, Kavečian a Džungle alebo aj Barce, Šebastoviec a Poľova vyberajú mestských poslancov zo spoločného zoznamu.

Obyvatelia mestskej časti vyberajú zo všetkých kandidátov na starostu, ale kandidátov na poslancov mestskej časti majú rozdelených podľa volebných obvodov, v ktorých žijú.

Západ

Kandidáti na starostu

  1. Ján Jakubov, Ing., 61 r., starosta, Smer, Šport do Košíc a na Východ, Starostovia a nezávislí kandidáti, Strana zelených Slovenska
  2. Erik Majerčák, Ing., 45 r., ekonóm, ĽSNS
  3. Miroslav Tuleja, Mgr., MBA, LL.M., 43 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
  4. Marcel Vrchota, Mgr., 33 r., právnik a podnikateľ, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 7 – volí sa sedem poslancov

  1. Margita Adamčíková, JUDr., 60 r., zamestnanec štátnej správy, Smer – sociálna demokracia
  2. Michal Badlík, Mgr., 32 r., príslušník ZVJS (Zbor väzenskej a justičnej stráže), Šport do Košíc a na východ
  3. Zuzana Ballová, 54 r., referent, Slovenská národná strana
  4. Peter Berinšter, Mgr., 29 r., podnikateľ, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  5. Anna Bežilová, Mgr., 42 r., manažér, Národná koalícia
  6. Jozef Bojčík, PaedDr., MPH, 54 r., učiteľ, Most – Híd
  7. Marta Budišová, JUDr., 56 r., právnik, Smer – sociálna demokracia
  8. Pavol Bujňák, 53 r., podnikateľ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  9. Eduard Buraš, Ing., 52 r., riaditeľ, Strana zelených Slovenska
  10. Ján Caban, JUDr., 71 r., starobný dôchodca, nezávislý kandidát
  11. Dušan Drotár, 53 r., konateľ, Spolu – občianska demokracia
  12. Zuzana Fiľakovská, 44 r., pedagóg, Most – Híd
  13. Filip Gaál, JUDr., 31 r., právnik, Progresívne Slovensko
  14. Peter Hajdú, Mgr., Ing., 31 r., učiteľ na základnej škole, Šanca
  15. Soňa Harčár Petrillová, 42 r., herečka, Národná koalícia
  16. Vlastimil Horňák, Ing., 46 r., strojný inžinier, Naj – nezávislosť a jednota
  17. Otília Horrocksová, 52 r., opatrovateľka ZŤP osoby, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  18. Peter Huba, JUDr., Ing., PhD., 33 r., právnik, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  19. Ján Jakubov, Ing., 61 r., starosta, Smer – sociálna demokracia
  20. Róbert Jurčák, 55 r., pracovník bezpečnostnej služby, Naj – nezávislosť a jednota
  21. Igor Jutka, MUDr., MPH, 45 r., lekár, Šport do Košíc a na východ
  22. Dominik Karaffa, Bc., 26 r., študent práva, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  23. Stanislav Kočiš, Ing., 56 r., stavebný inžinier, Smer – sociálna demokracia
  24. Patrik Kohut, PhDr., 36 r., manažér – audítor, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  25. Mikuláš Krivánsky, 68 r., novinár, Maďarská kresťanskodemokratická aliancia – Magyar Kereszténydemokrata Szövetség
  26. Peter Liba, Mgr., 38 r., teológ, učiteľ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  27. Zdenko Lipták, MVDr., 52 r., fotograf a protikorupčný aktivista, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  28. Iveta Lukáčová, Mgr., 53 r., podnikateľka, Spolu – občianska demokracia
  29. Erik Majerčák, Ing., 45 r., ekonóm, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  30. Oľga Marenčíková, Ing., 44 r., súdny znalec, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  31. Peter Mati, Ing., 57 r., krízový manažér, Slovenská národná strana
  32. Richard Matiaščik, Ing., 44 r., operátor pozinkovanej linky, Spolu – občianska demokracia
  33. Viliam Novotný, MUDr., MPH, 45 r., lekár, Šanca
  34. Adam Novysedlák, 20 r., študent, Národná koalícia
  35. Jozef Pikor, Ing., 39 r., elektrodispečer ŽSR, Šanca
  36. Ingrid Puchalová, PaedDr., PhD., 48 r., vysokoškolský učiteľ, Most – Híd
  37. Róbert Roland, MUDr., 71 r., lekár, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  38. Ladislav Rovinský, JUDr., Mgr., 67 r., konzultant, mediátor, aktivista, nezávislý kandidát
  39. Katarína Selimi, Bc., 52 r., terénny sociálny pracovník, Naj – nezávislosť a jednota
  40. Andrej Sitkár, Ing., 48 r., zástupca starostu, Smer – sociálna demokracia
  41. Jana Staňová, Bc., 36 r., manažér, Most – Híd
  42. Aneta Tacheová, Ing., 47 r., manažér zahraničného obchodu, Spolu – občianska demokracia
  43. Vladislav Tóth, 30 r., manažér, Národná koalícia
  44. Milan Tuhársky, RNDr., PhD., 40 r., IT vývojár, Spolu – občianska demokracia
  45. Peter Turák, Ing., 51 r., konateľ, Spolu – občianska demokracia
  46. Ivana Turzáková, Ing., 32 r., projektový manažér, Národná koalícia
  47. Radovan Vasiľ, PhDr., 40 r., SZČO, Slovenská národná strana
  48. Veronika Vizgunov, 32 r., SZČO, Most – Híd
  49. Marcel Vrchota, Mgr., 33 r., právnik a podnikateľ, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  50. Adrián Weiszer, Ing., 43 r., lesný inžinier, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  51. Beáta Zemková, JUDr., 44 r., právnička, nezávislá kandidátka
  52. Tomáš Zvarík, Ing., 35 r., manažér, Most – Híd
  53. Oto Žarnay, Mgr., 49 r., poslanec NR SR, Spolu – občianska demokracia

Poslanci miestneho zastupiteľstva Západ

Volebný obvod č. 1 – volia sa traja poslanci

  1. Jozef Bojčík, PaedDr., 54 r., učiteľ, Most – Híd
  2. Slavomír Bucher, RNDr., 35 r., VŠ pedagóg/ referent, Smer
  3. Zuzana Fiľakovská, Mgr., 44 r., pedagogička, Most – Híd
  4. Peter Huba, JUDr., Ing., PhD., 33 r., právnik, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  5. Vladimír Karnay, Bc., 28 r., SAP Consultant, Šport do Košíc a na východ
  6. Stanislav Kočiš, Ing., 56 r., stavebný inžinier, Smer
  7. Zdenko Lipták, MVDr., 52 r., fotograf a protikorupčný aktivista, OKS
  8. Ľubomír Lukáč, 55 r., kontrolór, Smer
  9. Adam Novysedlák, 20 r., študent, Národná koalícia
  10. Jozef Pikor, Ing., 39 r., elektrodispečer ŽSR, Šanca
  11. Ladislav Rovinský, JUDr., Mgr., 67 r., konzultant, mediátor, aktivista, nezávislý kandidát
  12. Jana Staňová, Bc., 36 r., manažérka, Most – Híd
  13. Miroslav Tuleja, Mgr., MBA, LL.M., 43 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
  14. Ivana Turzáková, Ing., 32 r., projektová manažérka, Národná koalícia

Volebný obvod č. 2 – volia sa traja poslanci

  1. Margita Adamčíková, JUDr., 60 r., zamestnankyňa štátnej správy, Smer
  2. Michal Badlík, Mgr., 32 r., príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže, Šport do Košíc a na východ 3. Zuzana Ballová, 54 r., UPJŠ KE – referentka, SNS
  3. Peter Dančovský, 22 r., študent, Strana zelených Slovenska
  4. Ivan Faguľa Lörinc, Ing., 56 r., bezpečnostný pracovník, Most – Híd
  5. Vlastimil Horňák, Ing., 46 r., strojný inžinier, Naj – nezávislosť a jednota
  6. František Hrubý, 61 r., vedúci oddelenia dopravy – Správa ciest KSK, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  7. Róbert Jurčák , 55 r., pracovník bezpečnostnej služby, Naj – nezávislosť a jednota
  8. Iveta Lukáčová, Mgr., 53 r., podnikateľka, Spolu
  9. Slavomír Pavelčák, Ing., PhD., 48 r., vedúci servisu, KDH,SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  10. Štefan Rychnavský, Mgr., 66 r., dôchodca, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  11. Peter Turák, Ing., 51 r., konateľ, Spolu
  12. Radovan Vasiľ, PhDr., 40 r., SZČO, SNS
  13. Emil Veles, 69 r., dôchodca, Smer
  14. Tomáš Zvarík, Ing., 35 r., manažér, Most – Híd

Volebný obvod č. 3 – volia sa traja poslanci

  1. Anna Bežilová, Mgr., 42 r., manažérka, Národná koalícia
  2. Eduard Buraš, Ing., 52 r., riaditeľ, Strana zelených Slovenska
  3. Dušan Drotár, 53 r., konateľ, Spolu
  4. Filip Gaál, JUDr., 31r., právnik, Progresívne Slovensko
  5. Soňa Harčár Petrillová, 42 r., herečka, Národná koalícia
  6. Dominik Karaffa, Bc., 26 r., študent práva, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  7. Henrieta Láncošová, Mgr., 46 r., učiteľka, Most – Híd
  8. Erik Majerčák, Ing., 45 r., ekonóm, ĽSNS
  9. Richard Matiaščik, Ing., 44 r., operátor pozinkovacej linky, Spolu
  10. Katarína Metzgerová, 52 r., invalidná dôchodkyňa, Šanca
  11. Eva Trávniková, 65 r., dôchodkyňa, Smer
  12. Ján Varga, Ing., 39 r., strojný inžinier, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  13. František Viktorius, Ing., 50 r., živnostník, Smer
  14. Adrián Weiszer, Ing., 43 r., lesný inžinier, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  15. Beáta Zemková, JUDr., 44 r., právnička, nezávislá kandidátka

Volebný obvod č. 4 – volia sa štyria poslanci

  1. Slavomír Baník, Ing., 48 r., technik, Smer
  2. Peter Berinšter, Mgr., 29 r., podnikateľ, KDH, OĽaNO, SaS, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  3. Marta Budišová, JUDr., 56 r., právnička, Smer
  4. Peter Hajdú, Mgr., Ing., 31 r., učiteľ na ZŠ, Šanca
  5. Igor Jutka, MUDr., MPH, 45 r., lekár, Šport do Košíc a na východ
  6. Patrik Kohut, PhDr., 36 r., manažér – audítor, KDH, OĽaNO, SaS, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  7. Peter Liba, Mgr., 38 r., teológ, učiteľ, KDH, OĽaNO, SaS, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, SMK
  8. Ingrid Puchalová, PaedDr., PhD., 48 r., učiteľka, Most – Híd
  9. Katarína Selimi, Bc., 52 r., terénna sociálna pracovníčka, NAJ – nezávislosť a jednota
  10. Andrej Sitkár, Ing., 48 r., zástupca starostu, Smer
  11. Aneta Tacheová, Ing., 47 r., manažérka zahraničného obchodu, Spolu
  12. Milan Tuhársky, RNDr., PhD., 40 r., IT vývojár, Spolu
  13. Veronika Vizgunov, 32 r., SZČO, Most – Híd

Sever

Kandidáti na starostu

  1. Marián Gaj, 49 r., starosta, Šport do Košíc a na východ
  2. Pavol Mutafov, PhDr., 64 r., riaditeľ UPSVaR, Smer
  3. Štefan Surmánek, PhDr.,CSc., 65 r., SZČO, ĽSNS
  4. František Ténai Ing., 49 r., manažér, predseda občianskeho združenia, Kresťanskodemokratické hnutie, Nova, Občianska konzervatívna strana, OĽaNO, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 1 Sever, Kavečany, Džungľa – volia sa štyria poslanci

  1. Martin Balčík, JUDr., 40 r., starosta, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  2. Milan Baraník, Ing., 54 r., stavebný inžinier, Spolu – občianska demokracia
  3. Peter Blišťan, doc. Ing., PhD., MBA, 46 r., vysokoškolský pedagóg, Šport do Košíc a na východ
  4. Attila Boldi, 49 r., manažér, Most – Híd
  5. Marián Buvalič, Ing., 33 r., ekonóm, nezávislý kandidát
  6. Ján Dečo, Ing., 56 r., odborný konzultant, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  7. Jozef Filipko, Ing., 52 r., kontrolór, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  8. Marián Gaj, 49 r., starosta, Šport do Košíc a na východ
  9. Marcel Gibóda, Mgr., 33 r., politológ, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  10. Jozef Horváth, 69 r., operný spevák, Naj – nezávislosť a jednota
  11. Štefan Horváth, MUDr., 63 r., lekár – manažér, Národná koalícia
  12. Pavol Ičo, Mgr., 31 r., publicista, Národná koalícia
  13. Dagmar Kažimírová, MVDr., 52 r., učiteľka, Progresívne Slovensko
  14. Štefan Kertés, Ing., 46 r., zdravotnícky záchranár, Smer – sociálna demokracia
  15. Monika Kokošková, 41 r., marketingový manažér, Spolu – občianska demokracia
  16. Michal Kravčík, Ing., CSc., 62 r., hydroekológ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  17. Marián Macej, MUDr., MPH, 51 r., riaditeľ, Most – Híd
  18. Peter Matta, Ing., 39 r., manažér, Most – Híd
  19. Pavol Mutafov, PhDr., 64 r., riaditeľ ÚPSVaR, Smer – sociálna demokracia
  20. Marián Pilát, Ing., MBA, 30 r., ekonóm, Šanca
  21. Martin Rogovský, Mgr., 41 r., manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  22. Miroslav Sabol, 28 r., projektový manažér, Šanca
  23. František Siska, Ing., 58 r., konateľ, Spolu – občianska demokracia
  24. Štefan Surmánek, PhDr., CSc., 65 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  25. Jana Škorcová, 45 r., dermatológ, Národná koalícia
  26. Anton Švajlen, 52 r., prijímací technik, Progresívne Slovensko
  27. Andreja Takáčová, JUDr., 63 r., právnička, nezávislá kandidátka
  28. František Ténai, Ing., 49 r., manažér, predseda občianskeho združenia, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  29. Vladimír Vágási, Mgr., 56 r., manažér, Most – Híd
  30. Viktor Valik, 50 r., konateľ, Naj – nezávislosť a jednota
  31. Miroslav Vrážel, Ing., LL.M., 37 r., development manager, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana 32. Erik Weiss, doc. Ing., PhD., 39 r., vysokoškolský pedagóg, Slovenská národná strana

Poslanci miestneho zastupiteľstva Sever

Volebný obvod č. 1 – volia sa štyria poslanci

  1. Peter Blišťan, doc., Ing., PhD., MBA, 46 r., vysokoškolský pedagóg, Šport do Košíc a na východ
  2. Dagmar Kažimírová, MVDr., 52 r., učiteľka, Progresívne Slovensko
  3. Tomáš Kišiday, Ing., 51 r., stredoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
  4. Ladislav Kuczik, Ing., 51 r., ekonóm,KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  5. Alena Martonová, Mgr., 43 r., vychovávateľka, Komunistická strana Slovenska
  6. Pavol Mutafov, PhDr., 64 r., riaditeľ UPSVaR, Smer
  7. Marián Pilát, Ing., MBA, 30 r., ekonóm, Šanca
  8. Martin Rogovský, Mgr., 41 r., manažér, KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  9. Eva-Maria Rošková, Mgr., 43 r., samostatná radkyňa, Smer
  10. Mária Sadovská, Mgr. 54 r., učiteľka, KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  11. Mária Tomášová, Ing., 56 r., inžinierka, KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  12. Vladimír Vágási, Mgr., 56 r., manažér, Most – Híd

Volebný obvod č. 2 – volí sa päť poslancov

  1. Viliam Beňo, Ing., 57 r., inžinier – odborný referent verejného obstarávania, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Sme rodina, Spolu, SMK
  2. Attila Boldi, 49 r., manažér, Most – Híd
  3. Jozef Filipko, Ing., 52 r., kontrolór, KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  4. Jozef Horváth, 69 r., operný spevák, Naj – nezávislosť a jednota
  5. Štefan Kertés, Ing., 46 r., zdravotnícky záchranár, Smer
  6. Monika Kokošková, 41 r., marketingová manažérka, KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  7. Marián Macej, MUDr., MPH, 51r., riaditeľ, Most – Híd
  8. Róbert Mamčak, 46 r., podnikateľ, Šport do Košíc a na východ
  9. Peter Matta, Ing., 39 r., manažér, Most – Híd
  10. Jaroslav Nináč, PhDr., 68 r., dôchodca, nezávislý kandidát
  11. Lukáš Novák, Bc., 28 r., manažér, KDH, SaS, Sme rodina, Spolu, SMK
  12. Štefan Surmánek, PhDr.,CSc., 65 r., SZČO, ĽSNS
  13. Bartolomej Szabó, Ing., 41 r., strojný inžinier, KDH, SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja 14. Jana Škorcová , 45 r., dermatologička, Národná koalícia 15. Miroslav Vrážel, Ing., LL.M., 37 r., development manager, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)

Džungľa

Kandidáti na starostu

  1. Anna Popoviczová, barmanka, Strana rómskej koalície
  2. Adriana Šebeščáková Balogová, starostka, nezávislá

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Džungle z jedného zoznamu s obyvateľmi Severu a Kavečan.

Kavečany

Kandidáti na starostu

Martin Balčík, starosta, KDH, SaS, OĽaNO

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Kavečan z jedného zoznamu s obyvateľmi Severu a Džungle.

Zoznam kandidátov na poslancov miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Nad Jazerom

Kandidáti na starostu

  1. Anna Jenčová, MVDr. Mgr., 53 r., právnička, nezávislá kandidátka
  2. Lenka Kovadevidová, Ing. Mgr., 42 r., starostka, nezávislá kandidátka
  3. Martin Seman, 35 r.,IT manažér, nezávislý kandidát

Mestské zastupiteľstvo 

Volebný obvod č. 11 – volia sa štyria poslanci

  1. Bernard Berberich, Mgr., 50 r., technik, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  2. Peter Brugoš, 67 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska
  3. Peter Buchlák, 46 r., podnikateľ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  4. Michal Capcara, Ing., 48 r., vedúci TEHO, Smer – sociálna demokracia
  5. Erik Cimbala, Ing., 43 r., vedúci strediska dopravy, Smer – sociálna demokracia
  6. Ľubica Fečková, Mgr., 43 r., špeciálna pedagogička, nezávislá kandidátka
  7. Roman Frnčo, JUDr., 29 r., advokát, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  8. Andrea Gajdošová, Mgr., 43 r., stredoškolská učiteľka, nezávislá kandidátka
  9. Ivo Grobauer, Ing., 58 r., projektant, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  10. Viktor Hajduček, 45 r., sociálny poradca, Šanca
  11. Silvia Hricková, Mgr., 38 r., sociálna poradkyňa a odborná garantka sociálnych služieb, nezávislá kandidátka
  12. Karol Ištván, Ing., 61 r., živnostník, Most – Híd
  13. Tomáš Janco, 32 r., riaditeľ Liga východu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  14. Anna Jenčová, MVDr. Mgr., 53 r., právnička, nezávislá kandidátka
  15. Lucia Kleinová, PhDr., 48 r., zdravotnícky pracovník, nezávislá kandidátka
  16. Ingrid Kordová, 52 r., zdravotná sestra, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  17. Lenka Kovačevičová, Ing. Mgr., 42 r., starostka, nezávislá kandidátka
  18. Jaroslav Kozák, Mgr., 75 r., športový pedagóg, Národná koalícia
  19. Renáta Lenártová, MUDr., PhD., 46 r., námestník primátora, Smer – sociálna demokracia
  20. Richard Rosival, 38 r., verejná správa, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  21. Iveta Sedláková, DiS, 47 r., ekonóm, Spolu – občianska demokracia
  22. Martin Seman, 35 r., IT manažér, nezávislý kandidát
  23. Róbert Schwarcz, PhDr., 41 r., pedagóg, nezávislý kandidát
  24. Marián Siksa, Ing., 56 r., strojný inžinier, Spolu – občianska demokracia

Miestne zastupiteľstvo Nad Jazerom

Volebný obvod č. 1 – volí sa šesť poslancov

  1. Zuzana Bártfaiová, Bc., 43 r., vychovávateľka, Naj – nezávislosť a jednota
  2. Bernard Berberich, M9.., 50 r., technik, KDH, Sloboda a solidarita, OĽaNO, Nova, Sme rodina SMK
  3. Peter Brugoš,,67 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska
  4. Michal Capcara,Ing., 48 r., vedúci TEHO, Smer,
  5. Erik Cimbala, Ing., 43 r., vedúci strediska dopravy, Smer
  6. Štefan Daňo, JUDr. RSDr., 70 r., advokát, Smer
  7. Zoltán Frišman, lng.,7l r., pracovnik vlastnej ochrany, Smer
  8. Roman Fmdo, JUDr., 29r., advokát, KDH, Sloboda a solidarita, OĽaNO, Nova, Sme rodina, SMK
  9. Viktor Hajdúček, 45 r., sociálny poradca, Sanca
  10. Karol Ištván, Ing., 61 r., Zivnostnik, Most – Híd
  11. Gabriela Ko5dov6,45 r., diétna sestra, Smer – sociálna demokracia
  12. Jaroslav Kozik, Mgr., 75 r., športový pedagóg, Národná koalicia
  13. Renáta Lenártová, MUDr. PhD., 46 r., námestník primátora, Smer
  14. Maroš Mikita, 39 r., živnostník, Národná koalicia
  15. Dušan Poljak, 56 r., invalidný dôchodca, SNS
  16. Martin Seman,35 r., IT manažér, nezávislý
  17. Mária Semanová, Ing., 64 r., obchodná manažérka, nezávislá kandidátka
  18. Róbert Schwarcz, PhDr.,41 r., pedagóg, nezávislý kandidát
  19. Pavol Slivka, Bc.,24 r., študent, KDH, Sloboda a solidarita, OĽaNO, Nova, Sme rodina, SMK
  20. Vladimir Sofier, PaedDr., 6l r., manažér, SNS
  21. Maroš Takáč, 48 r., SZČO, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 2 – volí sa sedem poslancov

  1. Miroslav Belohorský , 48 r.,mestský policajt, nezávislý kandidát
  2. Norbert Borovsky, Ing., 55 r., informatik, Krest’anskodemokratick6 hnutie, Sloboda a solidarita, Obydajni lludia a nez6visl6 osobnosti (ofano), Nova, Sme rodina, SMK
  3. Zuzana Dlhá, 39 r., účtovníčka, KDH, Sloboda a solidarita, OĽaNO, Nova, Sme rodina, SMK
  4. Andrea Gajdošová, Mgr., 43 r., stredoškolská učiteľka, nezávislá kandidátka
  5. Tatiana Gajdo5ov6, Bc., 56 r., referent, Spolu
  6. Ivo Grobauer, hg., 58 r., projektant, KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Sme rodina, SMK
  7. Katarína Hermelyová, 47 r., riaditeľka, Smer
  8. Iveta Hoľáková, Bc., 56 r., pôrodná asistentka Smer
  9. Silvia Hricková, Mgr., 38 r., sociálna poradkyňa,a a odborná garantka sociálnych služieb, nezávislá kandidátka
  10. Jan Jackanič, Ing., 35 r., mestský policajt, nezávislý kandidát
  11. Anna Jenčová, MVDr. Mgt., 53 r., právnička, nezávislá kandidátka
  12. Mária Jokeľová, 62 r., samostatný odborný referent, Smer
  13. Lucia Kleinová, PhDr., 48 r.,zdravotnícka pracovníčka, nezávislá kandidátka
  14. Jaroslav Koleda, 44 r., technik, Spolu – občianska demokracia
  15. Ingrid Kordová, 52 r., zdravotná sestra, ĽSNS
  16. Richard Kovalčík, 42 r., regionálny riaditeľ, Smer
  17. Milan Papcun, rng.,42 r., regionálny riaditeľ, Smer
  18. Erika Sabóčiková,49 r., osobná asistentka ZŤP, nezávislá kandidátka
  19. Iveta Sedláková, Dis, 47 r., ekonóm, Spolu
  20. Marian Siksa, Ing., 56 r., strojný inžinier, Spolu
  21. Jozef Skonc, lng,45 r., špecialista na energetiku, nezávislý kandidát
  22. Peter Vaszily, 30 r., kuch6r, Strana tolerancie a spolunažívania

Juh

Kandidáti na starostu

  1. Tibor Bacsó, 39 r..,JUDr., advokát, Šport do Košíc a na východ
  2. Monika Čekanová, 45 r., zdravotnícka asistentka, ĽSNS
  3. Ľubomír Demský, 52 r., MUDr., Most-Híd
  4. Jaroslav Hlinka, 64 r., JUDr., starosta, nezávislý
  5. Viliam Knap, 44 r. PhDr., Mgr., MHA, MHP, vysokoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
  6. Lukáš Sisák, 32 r., živnostník, KSS

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 8 – volia sa štyria poslanci

  1. Tibor Bacsó, JUDr., 39 r., advokát, Šport do Košíc a na východ
  2. Erich Blanár, Ing., 48 r., energetik – riadiaci pracovník, nezávislý kandidát
  3. Jozef Borisz, 51 r., zamestnanec charity Košice, Naj – nezávislosť a jednota
  4. Ladislav Breicha, Ing., 34 r., odborný referent, nezávislý kandidát
  5. Ernest Buday, 76 r., dôchodca, Šanca
  6. Henrich Burdiga, 47 r., aktivista Nezaplatím EEI ani cent, konateľ, nezávislý kandidát
  7. Peter Cengel, Ing., 54 r., riaditeľ, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  8. Anton Čekan, 28 r., test-technik, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  9. Monika Čekanová, 45 r., zdravotnícky asistent, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  10. Ľubomír Demský, MUDr., 52 r., lekár, Most – Híd
  11. Jaroslav Džunko, RNDr. Ing., 67 r., vynálezca, nezávislý kandidát
  12. Štefan Glaubic, 65 r., hudobný producent, Strana zelených Slovenska
  13. Marek Hegedüs, 30 r., konateľ, Most – Híd
  14. Jaroslav Hlinka, JUDr., 64 r., starosta, nezávislý kandidát
  15. Dalibor Hogya, Mgr., 31 r., konateľ, Most – Híd
  16. Aneta Hollá, Mgr. art., 38 r., pedagóg, Most – Híd
  17. Jaroslav Kaifer, JUDr., 39 r., advokát, Smer – sociálna demokracia
  18. Viliam Knap, PhDr. Mgr., PhD., MHA, MPH, 44 r., vysokoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
  19. Viktória Kozelová, Ing., 40 r., živnostník, Šanca

Miestne zastupiteľstvo Juh

Volebný obvod č. 1 – volí sa päť poslancov

  1. Tibor Bacsó, advokát, Šport do Košíc a na východ
  2. Erich Blanár, energetik, riadiaci pracovník, nezávislý kandidát
  3. Ladislav Breicha, odborný referent, nezávislý kandidát
  4. Ernests Buday, dôchodca, Šanca
  5. Anton Čekan, SZČO, ĽSNS,
  6. Ľuboslav Čobík, realitný maklér, Smer
  7. Štefan Glaubic, hudobný producent, Strana zelených Slovenska
  8. Viktória Kozelová, živnostníčka, Šanca
  9. František Králka, dôchodca, Smer
  10. Rastislav Majerníček, manažér, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  11. Tibor Matoušek, ekonóm, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  12. Peter Múdry, manažér, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  13. Viktor Muššák, dôchodca, Maďarská kresťansko-demokratická aliancia
  14. Adam Očkaják, manažér, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  15. Daniel Rišian, manažér, Most – Híd
  16. Anna Súkeníková, ekonómka, Národná koalícia

Volebný obvod č. 2 – volia sa traja poslanci

  1. Marek Hegedus, konateľ spoločnosti, Most-Híd
  2. Dalibor Hogya, konateľ spoločnosti, Most-Híd
  3. Aneta Hollá, pedagóg – operná speváčka, Most-Híd
  4. Mária Horňáková, ekonómka, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  5. Viliam Knap, vysokoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
  6. Jozef Lipták, výsluhový dôchodca, Smer
  7. Janette Mruzová, manažérka, Smer
  8. Peter Nagy, manažér, Spolu
  9. Tibor Račok, ICT administrátor, Spolu
  10. Lukáš Sisák, živnostník, KSS
  11. Ľuboš Socha, vysokoškolský pedagóg, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  12. Stanislav Tkáč, stavebný inžinier, Spolu
  13. Juraj Tobák, audítor, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova

Volebný obvod č. 3 – volia sa traja poslanci

  1. Emil Fraenkel, lekár, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  2. Pavol Hlinka, analytik, Progresívne Slovensko
  3. Soňa Ivančová, právnička, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  4. Jozef Lučko, ekonóm, Progresívne Slovensko
  5. Jaroslav Olejár, futbalový tréner, Šanca
  6. Radovan Sušila, živnostník, nezávislý kandidát
  7. Stanislav Vibransky, ekonóm, Smer

Volebný obvod č. 4 – volia sa dvaja poslanci

  1. Jozef Bernát, ekonóm, nezávislý kandidát
  2. Peter Cengel, riaditeľ, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  3. Monika Čekanová, zdravotnícka asistentka, ĽSNS
  4. Roman Nagy, obchodný manažér, KDH, SaS, SMK, OĽaNO, Nova
  5. Renáta Šrámková, lektorka, Smer

Staré Mesto

Kandidáti na starostu

  1. Michal Djordjevič, koordinátor, poslanec MČ Košice – Staré mesto, nezávislý
  2. Ľubomír Grega, starosta, OĽaNO, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina, nezávislý kandidát
  3. Iveta Kohanová, podnikateľka, KSS
  4. Kamil Lučanský, samotne zárobková činná osoba, ĽSNS
  5. Igor Petrovčik, manažér, Spolu, SMK, KDH, SaS, Progresívne Slovensko

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 10 – volia sa traja poslanci

  1. Alena Bašistová, doc. PhDr., PhD., 42 r., vysokoškolský učiteľ, nezávislá kandidátka
  2. Ľubica Blaškovičová, Mgr. art., 63 r., herečka, nezávislá kandidátka
  3. Michal Djordjevič, 35 r., koordinátor, poslanec MČ Košice – Staré Mesto, nezávislý kandidát
  4. Peter Gacík, Mgr., 27 r., štátny zamestnanec MŠVVaŠ SR (Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR), Šport do Košíc a na východ
  5. Ľubomír Grega, Mgr., 60 r., starosta, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana 6. Pavol Hanušin, Ing., 68 r., kontrolór, Smer – sociálna demokracia
  6. Gabriel Hrabovský, Ing., 57 r., konateľ, Šanca
  7. Marián Hric, Ing., 66 r., dôchodca, Šanca
  8. Eva Hulmečíková, Ing., 59 r., stavebný inžinier, nezávislá kandidátka
  9. Martin Jalč, Ing., 58 r., systémový inžinier, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  10. Ladislav Kende, Ing., 65 r., konateľ, Spolu – občianska demokracia
  11. Jozef Klíma, MVDr., 64 r., kvalita a bezpečnosť potravín, nezávislý kandidát
  12. Jozef Kudernáč, Ing., 64 r., dôchodca, Šanca
  13. Kamil Lučanský, 45 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  14. Norbert Lukán, doc. MUDr., PhD., 58 r., lekár, vysokoškolský pedagóg, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  15. Martin Matejovič, MVDr., 47 r., manažér, Národná koalícia
  16. Tibor Mátyás, MUDr., 53 r., lekár, Šport do Košíc a na východ
  17. Ladislav Morvay, MUDr., 49 r., lekár, Most – Híd
  18. Beáta Murková, Ing., 51 r., stavebná ekonómka, nezávislá kandidátka
  19. Flóra Ondová Reiter, Ing., 42 r., projektový manažér, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  20. Tibor Papp, Mgr., 49 r., učiteľ, Spolu – občianska demokracia
  21. Igor Petrovčik, Ing., 44 r., manažér, Spolu – občianska demokracia
  22. Pavol Priester, MUDr., 27 r., lekár, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  23. Lukáš Skyba, 30 r., realitný maklér, Most – Híd 25. Jozef Škultéty, Ing., PhD., 67 r., audítor – znalec, Smer – sociálna demokracia

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva Starého Mesta nájdete tu.

Krásna

Kandidáti na starostu

  1. Marek Kažimír, právnik, nezávislý kandidát
  2. Peter Tomko, súkromný podnikateľ, KDH, OĽaNO, SMK

Mestské zastupiteľstvo – Volebný obvod č. 10, volia sa traja poslanci

1. Alena Bašistová, doc. PhDr., PhD., 42 r., vysokoškolský učiteľ, nezávislá kandidátka
2. Ľubica Blaškovičová, Mgr. art., 63 r., herečka, nezávislá kandidátka
3. Michal Djordjevič, 35 r., koordinátor, poslanec MČ Košice – Staré Mesto, nezávislý kandidát
4. Peter Gacík, Mgr., 27 r., štátny zamestnanec MŠVVaŠ SR (Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR), Šport do Košíc a na východ
5. Ľubomír Grega, Mgr., 60 r., starosta, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
6. Pavol Hanušin, Ing., 68 r., kontrolór, Smer – sociálna demokracia
7. Gabriel Hrabovský, Ing., 57 r., konateľ, Šanca
8. Marián Hric, Ing., 66 r., dôchodca, Šanca
9. Eva Hulmečíková, Ing., 59 r., stavebný inžinier, nezávislá kandidátka
10. Martin Jalč, Ing., 58 r., systémový inžinier, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
11. Ladislav Kende, Ing., 65 r., konateľ, Spolu – občianska demokracia
12. Jozef Klíma, MVDr., 64 r., kvalita a bezpečnosť potravín, nezávislý kandidát
13. Jozef Kudernáč, Ing., 64 r., dôchodca, Šanca
14. Kamil Lučanský, 45 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Dargovských hrdinov

Kandidáti na starostu

  1. Jozef Andrejčák, starosta, Smer,
  2. Vladislav Stanko, riaditeľ vzdelávacieho inštitútu, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina,
  3. Peter Šoltys, podnikateľ, Národná koalícia

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 12 – volí sa päť poslancov

  1. Jozef Andrejčák, Mgr., 38 r., starosta, Smer – sociálna demokracia
  2. Marek Antoš, Ing., 33 r., kontrolór, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  3. Dominik Babušík, Mgr., 32 r., politológ, športový manažér, Šanca
  4. Juraj Briškár, Ing., 56 r., riaditeľ DSS, Smer – sociálna demokracia
  5. Jozef Čurlej, Ing., 67 r., manažér, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  6. Zuzana Demjanová, Ing., 28 r., baristka, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  7. Július Drozda, Ing., 33 r., projektový manažér, Šanca
  8. Jaroslav Dvorský, 58 r., operný spevák, Smer – sociálna demokracia
  9. Peter Fábik, Ing., 38 r., učiteľ, Spolu – občianska demokracia
  10. Marek Kandráč, Ing., 40 r., stavebný inžinier, Smer – sociálna demokracia
  11. Roman Križalkovič, Ing., 41 r., energetik, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  12. Henrieta Lašutová, Mgr., 44 r., asistent poslanca NR SR, Spolu – občianska demokracia
  13. Matúš Novák, Ing., PhD., 31 r., energetik, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  14. Jozef Plichta, Mgr., 48 r., mechanik, Šanca
  15. Bernadeta Plichtová, Bc., 25 r., študentka, Šanca
  16. Tomáš Pollák, Mgr., 45 r., učiteľ, Most – Híd 17. Jana Rubická, Mgr., 48 r., riaditeľka ZŠ, Spolu – občianska demokracia
  17. Ján Sekáč, MUDr., 46 r., lekár, Šport do Košíc a na východ
  18. Anna Schlentcová, 51 r., environmentalistka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  19. Jana Sopková, Mgr., 33 r., sociálny pracovník, Národná koalícia
  20. Vladislav Stanko, Ing., MBA, LL.M., 44 r., riaditeľ vzdelávacieho inštitútu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  21. Peter Šoltys, 39 r., podnikateľ, Most – Híd
  22. Eduard Valkovský, 54 r., technik, Spolu – občianska demokracia
  23. Iveta Varadzinová, Mgr., 40 r., medicínsky reprezentant, OĽaNO, Sme rodina, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, DS,
  24. Daniel Veles, 39 r., SZČO, ĽSNS

Miestne zastupiteľstvo Dargovských hrdinov

Volebný obvod č. 1 – volia sa dvaja poslanci

  1. Roland Georgiev, 45 r., manažér, nezávislý kandidát
  2. Peter Švider, JUDr., PhDr., 33 r., právnik, Smer – sociálna demokracia
  3. Eduard Valkovský, 54 r., technik, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova

Volebný obvod č. 2 – volia sa traja poslanci

  1. Radovan Ivan, 38 r., skladník – operatíva, tréner, Šanca
  2. Marián Krasnovský, Mgr., 37 r., advokát, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  3. Matúš Novák, Ing., PhD., 31 r., energetik, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  4. Tomáš Pollák, Mgr., 45 r., učiteľ, Most – Híd
  5. Ján Sekáč, MUDr., 46 r., lekár, Šport do Košíc a na východ 6. Marián Sidor, Ing., 39 r., administrátor IT, Smer – sociálna demokracia

Volebný obvod č. 3 – volia sa traja poslanci

  1. Marek Antoš, Ing., 33 r., kontrolór, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja, Nova
  2. Dominik Babušík, Mgr., 32 r., politológ, športový manažér, Šanca
  3. František Balun, 70 r., operný spevák, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  4. Erik Bánk, 29 r., technik, Slovenská národná strana
  5. Miriam Melišová – Čugová, RNDr., 40 r., riaditeľka školy, Smer – sociálna demokracia
  6. Jana Rubická, Mgr., 48 r., riaditeľka ZŠ, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  7. Peter Šoltys, 39 r., podnikateľ, Most – HÍD
  8. Daniel Veles, 39 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

Volebný obvod č. 4 – volia sa dvaja poslanci

  1. Jozef Čurlej, Ing., 67 r., manažér, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  2. Emil Královič, 65 r., pracovník strážnej služby, Smer – sociálna demokracia
  3. Roman Križalkovič, Ing., 41 r., energetik, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  4. Peter Polačko, MUDr. 39 r., lekár, Šanca
  5. Martin Sopko, Ing., 67 r., kontrolór, Smer – sociálna demokracia
  6. Vladislav Stanko, Ing., MBA, LL.M., 44 r., riaditeľ vzdelávacieho inštitútu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO ), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska,
  7. Iveta Varadzinová, Mgr., 40 r., medicínsky reprezentant, Obyčajní ľudia a nezívislé osobnosti ( OĽaNO ), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
  8. Jannette Vargová, 47 r., správca registratúrneho strediska, Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 5 – volia sa traja poslanci

  1. Ján Bendžala, Ing., 65 r., dopravný inžinier, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  2. Jaroslav Dvorský, 58 r., operný spevák, Smer – sociálna demokracia
  3. Ľubor Kalafus, Mgr., 38 r., koordinátor pre špeciálne činnosti, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova
  4. Adrián Pakan, 38 r., živnostník, Smer – sociálna demokracia
  5. Jozef Plichta, Mgr., 48 r., mechanik, Šanca
  6. Bernadeta Plichtová, Bc., 25 r., študentka, Šanca
  7. Vladimír Potemra, Ing., 65 r., referent sociálnych služieb, Smer – sociálna demokracia
  8. Dušana Sobodová, Ing., 45 r., biomedicínska inžinierka, manažérka, nezávislá kandidátka
  9. Matilda Soltészová, 66 r., dôchodkyňa, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Spolu – občianska demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova

Sídlisko KVP

Kandidáti na starostu

  1. Mária Gamcová, vysokoškolská pedagogička, Šanca
  2. Marián Horenský, politológ, nezávislý kandidát
  3. Iveta Kijevská, ekonómka, Šport do Košíc a na východ
  4. Ladislav Lörinc, manažér, KDH, Nova, OĽaNO, Nova, Progresívne Slovensko, SaS, Sme rodina, Spolu, Sme rodina, SMK
  5. Ondrej Štefík, softvérový inžinier, SMK

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 13 Sídlisko KVP – volia sa štyria poslanci

  1. Iveta Adamčíková, 51 r., odborná referentka, nezávislá kandidátka
  2. Ľubica Fedorová, Mgr., 42 r., učiteľ, Most – Híd
  3. Tomáš Gáll, Mgr., 35 r., riaditeľ RZ Zlatá Idka, nezávislý kandidát
  4. Mária Gamcová, Ing., PhD., 53 r., vysokoškolská pedagogička, Šanca
  5. Marián Horenský, Mgr., PhD., 34 r., politológ, nezávislý kandidát
  6. Mária Ivanecká, Mgr., 54 r., učiteľ, Most – Híd
  7. Anna Jurčišinová, JUDr., PhD., 57 r., verejná správa – zdravotníctvo, Smer – sociálna demokracia
  8. Peter Kakuloš, Ing., 35 r., manažér, Most – Híd
  9. Iveta Kijevská, Ing., 55 r., ekonómka, Šport do Košíc a na východ
  10. Vladimír Kokarda, RNDr., PhD., 60 r., manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  11. Marián Koszoru, 34 r., IT špecialista, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  12. Marta Libáková, Mgr., 58 r., štátny zamestnanec, nezávislá kandidátka
  13. Ladislav Lörinc, Mgr., 29 r., manažér, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  14. Roman Matoušek, Ing., 41 r., manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  15. Juraj Mihaľov, Ing., 33 r., doktorand, nezávislý kandidát
  16. Marián Mikulišin, PaedDr., 50 r., podnikateľ, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  17. Július Pallér, Bc., 56 r., železničiar, Most – Híd
  18. Marián Podolinský, Bc., 28 r., živnostník, Progresívne Slovensko
  19. Daniel Rusnák, 58 r., podpredseda KSK, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  20. Františka Sláviková, 53 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  21. Maroš Šiška, Ing., 35 r., obchodný zástupca, Slovenská národná strana
  22. Ondrej Štefik, Ing., 37 r., softvérový inžinier, Strana moderného Slovenska (sms)
  23. Ladislav Takáč, Ing., PhD., 36 r., vysokoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
  24. Vojtech Tóth, MBA, 38 r., riaditeľ neziskovej organizácie, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva Sídliska KVP nájdete tu.

Sídlisko Ťahanovce

Kandidáti na starostu

  1. Peter Bozogáň, Ing., 57 r., obchodný zástupca, nezávislý kandidát
  2. Marián Hudák, Mgr. art., 35 r., filmár, Progresívne Slovensko
  3. Miloš Ihnát, Ing. Mgr., 51 r., právnik, nezávislý kandidát
  4. Alexander Jesenský, JUDr., 38 r., právnik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana 5. Branislav Jura, Ing., M.B.A., 37 r., podnikateľ – spoločník, konateľ obchodnej spoločnosti, nezávislý kandidát
  5. Roman Lengyel, JUDr., 44 r., odborný učiteľ, nezávislý kandidát
  6. Branislav Nagy, Ing., 47 r., ekonóm, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  7. Emil Petrvalský, Ing. RNDr., CSc., 60 r., zástupca starostu, Šport do Košíc a na východ (vzdal sa kandidatúry 5.11.2018)
  8. Zuzana Slivenská, Mgr., 29 r., právnička, nezávislá kandidátka

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 2 Ťahanovce, sídlisko Ťahanovce – volia sa štyria poslanci

  1. Uršula Ambrušová, PhDr. PaedDr., 46 r., historik, Most – Híd
  2. Štefan Bereš, Ing., 51 r., ekonóm, nezávislý kandidát
  3. Jozef Béreš, Mgr., 53 r., technik, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  4. Cyril Betuš, JUDr., 67 r., starosta, Šport do Košíc a na východ
  5. František Borovský, 55 r., vedúci technického úseku, Slovenská konzervatívna strana
  6. Peter Cengel, Ing., 26 r., hydrológ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  7. Natália Havrilová, 21 r., študent, Národná koalícia
  8. Marián Hudák, Mgr. art., 35 r., filmár, Progresívne Slovensko
  9. Miloš Ihnát, Ing. Mgr., 51 r., právnik, nezávislý kandidát
  10. Alexander Jesenský, JUDr., 38 r., právnik, Smer – sociálna demokracia
  11. Martin Kopejtko, Mgr., 41 r., učiteľ, nezávislý kandidát
  12. Richard Kostík, 37 r., špecialista – sieťový inžinier, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  13. Jozef Madanský, Ing., 54 r., výskumný pracovník, Spolu – občianska demokracia
  14. Juraj Mazák, Ing., Ing. Paed. IGIP, 31 r., učiteľ a podnikateľ, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  15. Branislav Nagy, Ing., 47 r., ekonóm, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  16. Ján Nigut, Ing., 44 r., starosta, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  17. Ladislav Olexa, Ing., PhD., 65 r., dopravný inžinier, Smer – sociálna demokracia
  18. Emil Petrvalský, Ing. RNDr., CSc., 60 r., zástupca starostu, Šport do Košíc a na východ
  19. Zuzana Slivenská, Mgr., 29 r., právnička, nezávislá kandidátka
  20. Ladislav Strojný, Mgr., 31 r., podnikateľ, aktivista, nezávislý kandidát
  21. Stanislav Szabo, doc. Ing., PhD., 47 r., vysokoškolský učiteľ, Most – Híd
  22. Miroslav Špak, 43 r., stavebný technik, nezávislý kandidát
  23. Peter Tauš, doc. Ing., PhD., 48 r., docent, Technická univerzita v Košiciach, FBERG, nezávislý kandidát
  24. Pavel Vámos, Mgr., 49 r., učiteľ, Most – Híd
  25. Eva Zummerová, Mgr., 49 r., kultúrny a osvetový pracovník, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana 26. Peter Želinský, Ing., 58 r., analytik, Slovenská národná strana

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva sídliska Ťahanovce nájdete tu.

Ťahanovce

Kandidáti na starostu

  1. František Borovský, 55, vedúci technického úseku, Slovenská konzervatívna strana
  2. Jozef Borovský, 65, dôchodca, nezávislý kandidát
  3. Ján Nigut, Ing., 44, starosta, Kresťanskodemokratické hnutie, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sloboda a solidarita

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Ťahanoviec zo spoločného zoznamu so sídliskom Ťahanovce.

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Šaca

Kandidáti na starostu

  1. Ľubomíra Borošová, riaditeľka vzdel. centra Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity –Magyar Közösség Pártja, Nova
  2. Marek Hutník, strojník nezávislý kandidát
  3. Lucia Iľaščíková, kontrolór nezávislá kandidátka
  4. Daniel Petrík, starosta nezávislý kandidát
  5. Rudolf Reštei, dôchodca Komunistická strana Slovenska
  6. Peter Šveda, zdravot. záchranár nezávislý kandidát

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 3 Šaca – volí sa jeden poslanec

1. Miroslav Andrássy, Mgr., 42 r., učiteľ ZŠ, Strana moderného Slovenska (sms)

2. Ľubomíra Borošová, Ing., 47 r., riaditeľka vzdelávacieho centra, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana

3. Erich Dráb, MUDr., 48 r., stomatológ, Most – Híd

4. Lucia Iľaščíková, Ing., PhD., 38 r., kontrolór, nezávislá kandidátka

5. František Pavúr, Ing., 59 r., manažér IT, Šanca

6. Rudolf Reštei, 64 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Luník IX.

Kandidáti na starostu

  1. Ján Lacko, manažér, NaJ
  2. Marcel Šaňa, starosta, Strana rómskej komunity

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 4 Luník IX – volí sa jeden poslanec

  1. Tibor Horváth, Bc., 46 r., technik, Slovensko do toho !
  2. Ján Lacko, 50 r., manažér, Naj – nezávislosť a jednota
  3. Marcel Šaňa, Bc., 40 r., starosta, Strana rómskej koalície – srk

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Lorinčík

Kandidáti na starostu

  1. Damián Exner, starosta, nezávislý kandidát

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 6 Lorinčík, Pereš, Myslava – volí sa jeden poslanec

  1. Jozef Karabin, Ing., MBA, 39 r., starosta, nezávislý kandidát
  2. Daniel Liba, PhDr., 35 r., IT manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  3. Ivan Repík, Mgr., 52 r., pedagóg, Slovenská národná strana
  4. Iveta Šimková, Ing., 54 r., starostka MČ, Spolu – občianska demokracia
  5. Marcela Vladimírová, RNDr., 42 r., stredoškolská profesorka, Most – Híd

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Myslava

Kandidáti na starostu

  1. Peter Kasterko, prednosta úradu, nezávislý kandidát
  2. Iveta Šimková, starostka, nezávislý kandidát

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Myslavy zo spoločného zoznamu s Lorinčíkom a Perešom.

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Pereš

Kandidáti na starostu

1. Jozef Karabin, Ing., MBA, 39 r., starosta, nezávislý kandidát
2. Daniel Liba, PhDr., 35 r., IT manažér, Obyčajný ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO),
Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Kresťanskodemokratické hnutie
3. Mária Smrčová, PhDr., Ing., 52 r., riaditeľ firmy, nezávislá kandidátka
4. Tomáš Topor, Ing., 46 r., manažér, Sme rodina – Boris Kollár
5. Marcela Vladimírova, RNDr., PhD., 42 r., stredoškolská profesorka, Most – Híd

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Pereša zo spoločného zoznamu s Lorinčíkom a Myslavou.

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva Pereša nájdete tu.

Košická Nová Ves

Kandidáti na starostu

  1. Štefan Daňko, LKW poradca predaja, nezávislý kandidát
  2. Michal Krcho, projektový manažér – stavbyvedúci, nezávislý
  3. Dušan Petrenka, SZČO, Smer

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 14 (Košická Nová Ves, Vyšné Opátske) – volí sa jeden poslanec

  1. Peter Badanič, MUDr., 43 r., lekár, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana
  2. Peter Klíma, Ing., PhD., 39 r., projektový manažér, Šport do Košíc a na východ
  3. Milan Lesňák, Ing., 38 r., starosta MČ Košice – Košická Nová Ves, nezávislý kandidát
  4. Michal Michalov, Ing., 34 r., podnikateľ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  5. Eva Mryglotová, Mgr., 64 r., učiteľ, Národná koalícia
  6. Ján Pažin, 49 r., podnikateľ, Progresívne Slovensko
  7. Dušan Petrenka, Ing., 68 r., SZČO, Smer – sociálna demokracia
  8. Ľudovít Pšenička, Ing., 52 r., projektant, Spolu – občianska demokracia

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Vyšné Opátske

Kandidáti na starostu

  1. Viktor Mikluš, starosta, nezávislý kandidát
  2. Štefan Špacai, SZČO, OĽaNO, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Sme rodina, Národná koalícia, DS

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Vyšného Opátskeho zo spoločného zoznamu s Košickou Novou Vsou.

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva Vyšného Opátskeho nájdete tu.

Barca

Kandidáti na starostu

  1. František Krištof, starosta, nezávislý
  2. Viera Maňková, štátna zamestnankyňa, nezávislá kandidátka
  3. Peter Mihok, podnikateľ, Spolu
  4. Dušan Pracko, ekonóm, nezávislý kandidát
  5. Rastislav Sabo, manažér, nezávislý kandidát

Mestské zastupiteľstvo

Volebný obvod č. 5 (Barca, Šebastovce, Poľov) – volí sa jeden poslanec

  1. Daniel Antal, Ing., 48 r., špecialista úseku viceprezidenta, Spolu – občianska demokracia
  2. Mária Birošová, Mgr., 55 r., kontrolórka vo verejnej správe, nezávislá kandidátka
  3. Štefan Daňo, JUDr. RSDr., 70 r., advokát, Smer – sociálna demokracia
  4. Lucia Gurbáľová, Mgr., 47 r., stredoškolská učiteľka, Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Nova, Občianska konzervatívna strana 5. Mária Kmecová, PhDr., 32 r., prednosta úradu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina – Boris Kollár, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Demokratická strana
  5. Igor Sidor, Mgr., PhD., MBA, 54 r., podnikateľ, Šport do Košíc a na východ

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva Barce nájdete tu.

Šebastovce

Kandidáti na starostu

1.Monika Puzderová, 57 r., starostka, nezávislá kandidátka

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Šebastoviec spolu s obyvateľmi Barce a Poľova.

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva Šebastoviec nájdete tu.

Poľov

Kandidáti na starostu

  1. Mária Birošová, Mgr., 55 r., kontrolórka vo verejnej správe, nezávislá kandidátka
  2. Ladislav Brada, Ing., 50 r., starosta MČ Košice-Poľov, nezávislý kandidát
  3. Marek Výrostko, Ing., 44 r., obsluha AFL, nezávislý kandidát

Poslancov mestského zastupiteľstva volia obyvatelia Poľova spolu s obyvateľmi Šebastoviec a Barce.

Zoznam kandidátov na poslancov do miestneho zastupiteľstva nájdete tu.

Komunálne voľby 2018

Košice

Slovensko

Teraz najčítanejšie