Denník N

Newsfilter: Babráctvo éry Kaliňáka a SNS sa nám pripomenie aj vo volebnú noc

Foto - TASR
Foto – TASR

Toto spočítavanie výsledkov bude veľmi dlhé. JUDr. Danko to ešte nevzdal. Prokurátor predsa len urobil pri Bašternákovi chybu.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Priebežné výsledky budú len z Bratislavy a Košíc

V sobotu večer po desiatej sa na webe Štatistického úradu objavia priebežné výsledky súťaže o post primátorov Bratislavy a Košíc.

Priebežné výsledky voľby primátorov a starostov v iných mestách a obciach, v mestských častiach Bratislavy a Košíc na webe štatistikov nebudú, a preto ich nenájdete ani nikde inde.

Štatistici v noci zverejnia len konečné výsledky starostovských a primátorských volieb.

Aj to nie výsledky všetkých kandidátov. Najprv dajú na web len víťazov a v niektorých prípadoch aj kandidátov, ktorí skončia na druhom mieste.

Mená zvolených poslancov možno ani v nedeľu nenájdeme na jednom mieste, obce ich budú zverejňovať len u seba, čo môže znamenať ich web alebo úradnú tabuľu na námestí alebo možno mestský rozhlas.

Zrejme až tri dni bude trvať, kým Štatistický úrad dá dokopy a zverejní kompletné výsledky komunálnych volieb.

Opakujeme: Priebežné výsledky budú len pri dvoch z 2900 volieb. V nedeľu, keď po iné roky už boli na webe podrobné oficiálne výsledky volieb, budeme mať k dispozícii len jeden zoznam nových starostov a primátorov.

Na vine toho, že sa úrovňou informovania o výsledku týchto volieb vrátime v čase o 20 rokov, je babráctvo zosobnené Robertom Kaliňákom a štátnymi manažérmi dosadenými stranou SNS.

Kaliňák a jeho ministerstvo vnútra malo na starosti zmeny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Komunálne voľby 2018

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie