Denník N

Mečiarovu šou ukradla šamanka zo Smotánky

Erika Vincoureková. Foto - MPhilms
Erika Vincoureková. Foto – MPhilms

Najbližšia časť seriálu RTVS Expremiéri bude bez Vladimíra Mečiara.

Nakrúcať film s Mečiarom je ako chytať Yetiho. Ľahko to šlo len Tereze Nvotovej, jej stačilo pred pozvánkou do Elektry poslať zopár e-mailov. Dominik Jursa mal tú smolu, že prišiel po nej.

Vladimíra Mečiara si študent VŠMU Jursa vystriehol hneď po pamätnom vystúpení v Rádiu Slovensko, nikam to však neviedlo. „Robil som jeden film s Nvotovou dcérou. Bol to normálny ľudský príbeh a znivočili ho tak, že z toho bola, chúďatko, otrasená,“ zachmúril sa bývalý šéf HZDS, zahral sa však na dobráka, nech mu Jursa napíše a možno si to rozmyslí. Lenže na list, ktorý podal na vrátnici Elektry, mu Mečiar nikdy neodpísal.

Študent musel vymyslieť plán B. Spomenul si, ako raz dávno brigádoval v televízii, kde mu ako začínajúcemu kameramanovi pripadla nevďačná úloha nakrúcať rozhovory Mečiara s Erikou Vincourekovou, neskoršou redaktorkou Smotánky.

S Erikou sa poznám, tykáme si, možno by to išlo cez ňu, povedal si mladý filmár. Pre divákov tretej časti novej série RTVS Expremiéri to znamená dve správy.

Obhryzené slivky

Zlá správa pre fanúšikov Vladimíra Mečiara: objaví sa len v úvode a na konci filmu a vôbec tu o ňom zaznie málo nového.

Kamarátka z jeho detstva poodhalí, že bol „múdry, v škole ani tužku nepotreboval“ a nacvičoval amatérske divadlo. Iná babka-demokratka vo výslužbe prispeje spomienkou na to, ako Mečiarovi stúpla sláva do hlavy.

Dozvieme sa, že trojnásobný expremiér na Dušičky chodieva svojej rodine na hroby, a na konci dokonca uvidíme Mečiara osobne na ranči v Dolnej Porube sťažovať sa, že mu ovce obhrýzli slivky.

Dobrá správa je, že Mečiar v tomto filme nechýba. Celú šou si pre seba ukradla

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie