Denník N

Kto je Team Vallo: Cykloaktivista, krajinná architektka, experti na dopravu či ochranár

Matúš Vallo, Tatiana Kratochvílová, Zuzana Hudeková, Sergej Kára, Lucia Štasselová, Jakub Mrva, Peter Netri a Iveta Chovancová. Foto – N a FB ľudí Teamu Vallo
Matúš Vallo, Tatiana Kratochvílová, Zuzana Hudeková, Sergej Kára, Lucia Štasselová, Jakub Mrva, Peter Netri a Iveta Chovancová. Foto – N a FB ľudí Teamu Vallo

Plán Bratislava Matúša Valla písali desiatky ľudí. Nie všetci z nich teraz idú pracovať pre mesto (+ zoznam poslancov za Team Vallo, PS a Spolu)

Na kandidátkach v Bratislave mali pri svojej profesii napísané aj Team Vallo. Ďalší nekandidovali, ich meno sa však objavilo v dlhom zozname spoluautorov Plánu Bratislava.

Kto sú zásadní ľudia z veľkej skupiny Teamu Vallo?

Výraznými menami v Pláne Bratislava sú napríklad aj architekt z Londýna Igor Marko, kreatívec Martin Bajaník, expertka na kultúrnu politiku Zora Jaurová, ale aj zakladateľ Zelenej hliadky Matúš Čupka.

Podpisy v Pláne Bratislava neznamenajú, že títo ľudia idú k Vallovi na magistrát, ani to, že budú s ním teraz pracovať na zmene mesta. Skupina reálnych spolupracovníkov bude užšia. Napríklad zakladateľ Zelenej hliadky Matúš Čupka sa už pred voľbami od Teamu Vallo odklonil a sústredil sa najmä na kandidatúru na starostu Nového Mesta, kde neuspel. Zora Jaurová zasa ako podpredsedníčka buduje Progresívne Slovensko.

Dôležitými ľuďmi v Teame Vallo sú skôr iní: napríklad zakladateľ občianskeho združenia Vagus Sergej Kára, ktorý roky pracuje s ľuďmi bez domova, či Peter Netri z Cyklokoalície.

Pomoc obetiam sexbiznisu, boj proti zmene klímy

Dosluhujúci primátor Ivo Nesrovnal v kampani vyčítal Matúšovi Vallovi, že si chce priviesť na magistrát „70 kamarátov“. Narážal na spoluautorov Vallovho programu Plán Bratislava.

Vallo hovorí, že to tak nebude.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Komunálne voľby 2018

Slovensko

Teraz najčítanejšie