Denník N

Fica voľby príjemne prekvapili, hoci stráca, Danko konšpiruje o Esete

Robert Fico je zvedavý, čo „tí mladí chlapci“, ktorí uspeli vo voľbách, dokážu. Spolu s Dankom kritizovali médiá. Ani Barcelona podľa neho vždy nevyhrá 7:0.

Predseda Smeru Robert Fico sa tentokrát po voľbách neschovával. Hoci Smer, podobne ako v župných voľbách, stratil dôležité krajské mestá, podľa Fica ide o víťazstvo a je z výsledkov „príjemne prekvapený“.

Kým pred rokom Fico župné voľby komentoval až po takmer týždni, teraz prišiel do diskusie televízie TA3. Spolu s ním aj všetci predsedovia ostatných politických strán okrem Igora Matoviča z OĽaNO.

„Napriek mediálnemu lynču sme dosiahli uspokojivý výsledok,“ hovoril Fico. Smer je strana, ktorá získala najviac starostov a primátorov po nezávislých, ale stratila svoje veľké mestá ako Nitru, Košice alebo Žilinu. Na počet starostov tak možno vedú, ale počet ľudí, ktorí sú ochotní voliť Smer, sa zmenšuje.

„Jasné, že sme chceli viac, ale ani Barcelona nemôže vždy vyhrať 7:0. Stranícky sme voľby opäť vyhrali, napriek tomu, čo sa s nami dialo, ako nás ohovárali, osočovali. Je to veľmi príjemný výsledok, ktorý nás veľmi príjemne prekvapil,“ tvrdil Fico.

Ešte pred ním komentoval voľby možný kandidát Smeru na prezidenta Richard Raši. Na Facebook napísal, že si išiel vyvetrať hlavu do lesa.

Kým Smer podľa Fica vyhral, opozícia prehrala. „Pravica v Bratislave prepadla.“ Kandidát pravicovej koalície Ján Mrva skončil až štvrtý, vyhral Matúš Vallo – kandidát Spolu a Progresívneho Slovenska.

„Prečo nepoviete, médiá, že opozícia prakticky neexistuje, pokiaľ ide o komunálne voľby?“ pýtal sa Fico.

Nie Bašternák, ale médiá sú na vine

Smer podľa Fica očakával, že úspech nezávislých kandidátov sa ešte zväčší. „Ľudia si vyberajú kandidáta podľa toho, ako ho poznajú, a to, čo má v zátvorke za sebou, už nie je dôležité.“

Podľa predsedu Smeru sa tiež ukázalo, že strany vládnej koalície Smer, SNS a Most-Híd sú jediné, ktoré majú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komunálne voľby 2018

Slovensko

Teraz najčítanejšie