Slovinsko sa rozlúčilo s elitnou kategóriou výhrou 1:0 nad Dánskom

Hokejisti Slovinska boli pred zápasom s Dánskom jediným tímom na šampionáte, ktorý nezískal ani bod. S Dánskom bojovali už len o česť.

B-skupina (Ostrava):

Slovinsko – Dánsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 10. Pance (Kovačevič (Kopitar). Rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Šindler (ČR) – Carnathan (USA), Schrader (Nem.), vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6768 divákov.

Slovinsko: Krošelj – Robar, Kovačevič, Gregorc, Kranjc, Pretnar, Tavželj, Štebih, Vidmar, Pavlin – Jeglič, Kopitar, Urbas – Pance, Tičar, Sabolič – Verlič, Rodman, Razingar – Mušič, Goličič

Dánsko: Dahm – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, M. Lauridsen, Bödker – Madsen, Jakobsen, Hardt – O. Bjorkstrand, J. Jensen, P. Bjorkstrand – Spelling, Green, Storm – A. Poulsen, Staal, Starkov – N. Jensen, Hansen

Slovinskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v dueli B-skupiny nad Dánskom 1:0 a dosiahli prvý triumf na 79. majstrovstvách sveta v Ostrave. Napriek tomu sa v elitnej skupine nezachránili, keďže majú na konte len tri body a ich severský súper, ktorý figuruje na siedmej priečke tabuľky, o jeden viac. Oba tímy odohrali už všetkých sedem skupinových duelov.

Slovinci začali aktívne a už v úvode si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no Urbas ani Tičar neuspeli. Na druhej strane mal gól na hokejke Storm, ale skóre sa menilo až v 10. minúte na druhej strane, keď Pance tečoval do siete Kovačevičovu strelu.

Aj v ďalších minútach predvádzali tímy na ľade aktívny ofenzívny hokej s viacerými šancami, ale gól už nepadol. Prvé vylúčenie prišlo až v 43. minúte a presilovku si zahrali Dáni, ale nevyužili ju a mohli inkasovať pri úniku Jegliča. Severania v závere skúsili aj hru bez brankára, no už sa im nepodarilo vyrovnať.