Švédsko – Francúzsko 4:2. Favorit je druhý, boj o záchranu sa zamotal

Francúzi spadli pred finišom základnej časti na posledné miesto tabuľky A-skupiny a ak sa chcú medzi elitou zachrániť, musia v utorok v zápase s Lotyšskom vyhrať.

A-skupina

Švédsko – Francúzsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 11. Josefson (Klefbom, Ekman-Larsson), 35. Forsberg (Lindholm), 41. Forsberg (Ekman-Larsson), 44. Ekman-Larsson (Eriksson, Klefbom) – 21. Fluery (Roussel, T. Da Costa), 23. Fluery (Roussel, Auvitu). Rozhodcovia: Sidorenko (Biel.), KUBUŠ (SR) – Lazarev (Rus.), Kilian (Nór.), vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 12.490 divákov

Švédsko: Enroth – Klefbom, Ekman-Larsson, Granberg, Ahnelöv, Ekholm, Rahimi – Forsberg, Lander, Eriksson – Lindström, Sjögren, Möller – Ericsson, Rask, Lindholm – Josefson, Lundqvist, Hjalmarsson – Danielsson, Thuresson

Francúzsko: Huet (44. Hardy) – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Dieude-Fauvel, Trabichet, Chakaichvili – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, Roussel, T. Da Costa – Bertrand, Raux, S. Treille – Claireaux, Guttig, Rech

Hokejisti Švédska sa s účinkovaním v základnej A-skupine na MS v Česku rozlúčili pondelňajším víťazstvom 4:2 nad Francúzskom. „Tri korunky“ tak s istotou pôjdu do štvrťfinále z druhého miesta v skupine.

Dvoma gólmi sa prezentoval Filip Forsberg a s ôsmimi zásahmi je na čele tabuľky strelcov šampionátu, obranca Oliver Ekman-Larsson si pripísal tri body a s jedenástimi (2+9) je najproduktívnejším hráčom MS.

Francúzi spadli pred finišom základnej časti na posledné miesto tabuľky A-skupiny a ak sa chcú medzi elitou zachrániť, musia v utorok o 16.15 h v zápase s Lotyšskom vyhrať. Ak sa im to podarí v riadnom čase, pošlú do nižšej kategórie Lotyšov, v prípade ich triumfu za dva body zostúpi Rakúsko. To bude mať v takom prípade v minitabuľke troch tímov s piatimi bodmi najhoršiu bilanciu.

Švédi v prvej tretine herne dominovali a súperovu bránku zasypali osemnástimi strelami, favorit ale skóroval iba raz – v 11. minúte sa presadil Josefson. O záchranu bojujúci Francúzi zdvihli po prestávke hlavy a Fleury dvoma presnými zásahmi v priebehu 138 sekúnd otočil skóre v prospech svojho tímu.

Outsider sa ale nestiahol do obrannej ulity a naďalej v ofenzíve hrýzol. Severania pôsobili príliš profesorsky, napriek tomu sa im poradilo vyrovnať o čo sa v 35. minúte postaral v presilovke Forsberg. Ten istý hráč na začiatku tretej tretiny poslal Švédov do vedenia a triumf favorita potom ešte potvrdil obranca Ekman-Larsson, ktorý sa v stretnutí zaskvel gólom a dvoma asistenciami.

🗳️ Ak chcete podporiť našu prácu pred druhým kolom volieb aj nad rámec predplatného, môžete to urobiť aj darom.🗳️

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].