Denník N

Babišov chorý syn: Otcov spolupracovník ma uniesol na Krym, niečo som podpísal, chceli, aby som zmizol

Andrej Babiš mladší a jeho otec, český premiér. Foto – SeznamZpravy.cz a N - Tomáš Benedikovič
Andrej Babiš mladší a jeho otec, český premiér. Foto – SeznamZpravy.cz a N – Tomáš Benedikovič

Syn českého premiéra tvrdí, že ho pod nátlakom vzali na Krym aj na Slovensko, odkiaľ ušiel do Švajčiarska. Jeho výpoveď môže pohnúť vyšetrovaním kauzy Čapí hnízdo.

Dvojica českých investigatívnych novinárov portálu Seznam Zprávy vypátrala vo Švajčiarsku syna českého premiéra Andreja Babiša. Jeho zmiznutie a chýbajúca výpoveď sú jednou z posledných prekážok vo vyšetrovaní dotácií pre farmu Čapí hnízdo, ktoré aj podľa Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF) neoprávnene čerpali Babišove firmy (5,5 milióna eur).

Ako uviedol Seznam Zprávy v televíznej reportáži, polícia nevedela Andreja Babiša mladšieho dva roky vypátrať a vypočuť v kauze dotačného podvodu, z ktorého je obvinený jeho otec. Investigatívnym novinárom Sabine Slonkovej a Jiřímu Kubíkovi sa to podarilo.

35-ročný Andrej Babiš mladší je synom českého premiéra z jeho prvého manželstva. Vyrastal aj v Bratislave, v minulosti pracoval ako pilot lietadla a momentálne žije vo Švajčiarsku. Tam sa s ním v bytovom dome, kde žije s matkou Beatou, reportéri rozprávali.

Odpratali ho na Krym?

Vo dverách bytu sa pod dozorom matky rozhovoril o tom, ako ho pod nátlakom dopravili na okupovaný Krym v čase, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Babiš

Svet

Teraz najčítanejšie