Denník N

Titul PLGr. Dankovi právom patrí a nemožno ho odňať (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Bezák a Korda vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa.

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Udalosť týždňa

Na Slovensku sa stal zázrak, v komunálnych voľbách všetci zvíťazili. Teda všetci politici. Čo na tom, že väčšina občanov sa volieb nezúčastnila. Čo na tom, že najviac starostov, primátorov a poslancov sa nehlási k politickým stranám. Čo na tom, že podpora niektorých strán je rovná desatinke, osminke, štvrtinke či tretinke kandidáta. Považovať za víťazstvo jednoznačný trend nárastu komunálnych politikov mimo politických strán je chyba v úsudku. Víťazný kŕč z neúspechu.

Keď som malej dcérke ponúkla jedlo a ona nechcela jesť, používala vetu: Ale takto som si to ja nepredstavovala. Je tu 17. november. Ľudia demonštrujú za slušné Slovensko, organizátori protestov sú vyšetrovaní NAKA, bývalý premiér naznačuje ich sledovanie štátnymi orgánmi, útočí na mimovládne organizácie, médiá. NAKA zadŕža nových a nových podvodníkov. Súdy posielajú za mreže bývalých ministrov za kauzu z roku 2007, ktorých obvinenie pripravila polícia až v roku 2011. Politici rozsievajú nedôveru a nenávisť. Nie, takto som si to ja nepredstavovala.

Bude nám chýbať. Marián Geišberg. Jeho človečenstvo, ráznosť, lyrika a kumšt.

 

Ján Štrasser, spisovateľ

Udalosť týždňa

Je ešte niekto, kto nenapísal o komunálnych voľbách 2018, je ešte niečo, čo sa o nich nenapísalo? Aj ja prihodím polienko: Topkou pre mňa je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Teraz najčítanejšie