Denník N

Veľké porovnanie fitnes náramkov, športových a inteligentných hodiniek

Inteligentné hodinky, športové hodinky a fitness náramok.
Inteligentné hodinky, športové hodinky a fitness náramok.

Predstavte si, že chcete ísť ráno behať, a tak si na náramkových hodinkách nastavíte budík na 7.00. Hodinky však už o 6.30 rozpoznajú, že ste sa vyspali dostatočne, a zobudia vás o pol hodiny skôr.

Tie isté hodinky vám následne detailne zmapujú ranný beh, počas ktorého cez ne vybavíte telefonát, odpíšete na e-mail či zaplatíte v obchode.

Toto všetko by mali v blízkej budúcnosti dokázať nielen takzvané smart hodinky, ale aj fitnes náramky či hodinky špecializované na šport. Je preto pravdepodobné, že o uvedené produkty bude ešte väčší záujem ako dnes.

Tak ako sa rozširujú možnosti hodiniek či náramkov, rozrastá sa aj ponuka na trhu a zorientovať sa v nej nemusí byť jednoduché ani pre odborníka. Dôvodom sú stierajúce sa rozdiely medzi spomínanými výrobkami a takisto stále viac hybridných produktov, ktoré disponujú aj funkciami, ktoré pre ne neboli typické.

Pre športovcov, predovšetkým tých rekreačných, to znamená, že pri kúpe zariadenia, ktoré ich bude motivovať a monitorovať ich dennú aktivitu, už nemusia uvažovať len o športových hodinkách. Zaujímavou alternatívou môže byť aj kúpa fitnes náramku či smart hodiniek (označované aj prívlastkom „inteligentné“). A naopak, športové hodinky dnes poskytujú stále viac užitočných smart funkcií.

Pred nákupom je však dobré vedieť, aké sú medzi jednotlivými produktmi rozdiely, čo od nich môžeme očakávať a na čo si dať pri kúpe pozor.

V článku nájdete:

  • základné vlastnosti a rozdiely medzi fitnes náramkom, športovými hodinkami a smart hodinkami,
  • odporúčania pre športovcov pri kúpe jednotlivých produktov,
  • kedy budeme na Slovensku pomocou hodiniek telefonovať a platiť?
  • dá sa spoľahnúť na presnosť GPS a na senzory srdcového tepu?
  • odpovede na otázky, ktoré je potrebné položiť si pred nákupom,
  • 17 konkrétnych produktov, ich porovnanie a cena.

Fitnes náramok

Typickým znakom fitnes náramku je jeho úzky tvar a rovnako úzky displej. Základný náramok počas dňa monitoruje, koľko krokov spravíte, akú približnú vzdialenosť prejdete, koľko kalórií spálite či koľko sa počas dňa hýbete.

Samozrejmosťou je aktuálny dátum a čas a takisto bluetooth, pomocou ktorého prenesiete údaje z náramku do smartfónu. 

Pokročilejšie náramky majú GPS a mapujú kvalitu spánku. To, či ste si oddýchli dobre, vypočítajú podľa srdcového tepu, podľa dýchania, podľa polohy počas spánku aj z ďalších iných parametrov. Vďaka získaným údajom vás dokážu zobudiť vtedy, keď spozorujú, že ste si už dostatočne oddýchli. Okrem toho vedia upozorniť na prichádzajúci hovor a notifikácie či rozoznať, aký šport práve robíte.

Pri porovnaní s hodinkami hovorí v prospech náramku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Radíme športovcom

Teraz najčítanejšie