Denník N

Newsfilter: Kto videl ministra Štefanova, nech volá 158

Igor Štefanov. Foto - TASR
Igor Štefanov. Foto – TASR

Polícia hľadala odsúdeného ministra Štefanova. Keď vyhrá Lajčák, prezidentom bude tak trochu aj Fico. Aká silná je Pellegriniho vláda, ukázali farmaceutické firmy.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

Aktualizované o 21.00 po ukončení pátrania po Igorovi Štefanovovi.

1. Polícia hľadala odsúdeného ministra Štefanova

Kto už cítil zadosťučinenie, keď Najvyšší súd poslal za mreže dvoch ministrov SNS za zinscenovanie nástenkového tendra, musel v pondelok podvečer zaváhať.

Štyri dni po vynesení rozsudku jeden z odsúdených zmizol. Na policajnom Facebooku sa tak objavil veľmi netradičný status s fotkou bývalého ministra a so žiadosťou o pomoc pri pátraní. Hľadaný bol Igor Štefanov, odsúdený na deväť rokov nepodmienečne.

Janušek za mrežami. Médiami sa pôvodne šírili informácie, že polícia hľadá oboch odsúdených a podľa SME boli obaja aj v zozname hľadaných osôb, ktorý vedie ministerstvo vnútra. Aktuality.sk potom napísali, že Janušeka polícia zadržala o štvrtej popoludní.

Advokáti Štefanova i Janušeka pochybovali, že by ich klienti mali záujem utiecť. Milan Cibík, ktorý obhajoval Štefanova, pre SME povedal, že sa jeho klient „trestu určite nevyhýba, chcel nastúpiť na výkon trestu“.

Mohol sa prihlásiť sám. Pokyn na vydanie na výkon trestu a pokyn na zaistenie oboch odsúdených vydal v piatok predseda senátu Juraj Kliment. Fakt, že polícia po Štefanovovi už vyhlásila pátranie, zrejme znamená, že ho nenašla doma a nevedela, kde sa nachádza. Štefanov však ešte stále mal možnosť „zachrániť situáciu“, ak by sa prihlásil sám, len čo by sa dozvedel o vyhlásenom pátraní.

Stratený a nájdený. Je pravdepodobné, že rovnako intenzívne ako Štefanov by sa hľadal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie