Záber, ktorý obletel svet: hviezda Holandska utešuje rozhodcu, ktorému zomrela mama

Foto – TASR/AP

Holanďania v pondelok s Nemeckom prehrávali v Lige národov 0:2, ale v záverečných minútach dokázali streliť dva góly.

Na 2:2 vyrovnal ich kapitán a zrejme aj najväčšia hviezda – stopér Virgil van Dijk, ktorý hrá od začiatku roka v Liverpoole.

Ešte viac ako dôležitým gólom zaujal po konci zápasu, keď na ihrisku utešoval plačúceho rumunského rozhodcu Ovidia Hategana.

Počas duelu Nemecka s Holandskom sa dozvedel, že mu zomrela mama.

Van Dijk po záverečnom hvizde prišiel za Hateganom, podal mu ruku a objal ho. V mixzóne pre magazín Voetbal International povedal:

„Rozhodca mi hovoril, že sa dozvedel o smrti matky. Zlomilo ho to a začal plakať. Utešoval som ho a povedal som mu, že dobre pískal. Je to odo mňa iba maličkosť, ale dúfam, že mu to trochu pomohlo.“

Hategan sa o smrti matky dozvedel, keď počas polčasovej prestávky prišiel do rozhodcovskej šatne.

Kolegovia ho utešovali a Rumun sa rozhodol v pískaní zápasu pokračovať, hoci ho mohol nahradiť štvrtý rozhodca, ktorý zvyčajne zastupuje napríklad v prípade zranenia hlavného. O jeho vnútornej sile následne písali viaceré svetové médiá.

Sympatie si získal aj Van Dijk, u ktorého išlo už o druhý pekný nefutbalový moment v priebehu pár dní. V piatok pred zápasom s Francúzskom (2:0) dal