Denník N

Newsfilter: Fico chce byť taký veľký ako Dzurinda. Čo na to Pellegrini s Bugárom?

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Fico rozohral novú hru, ktorá môže byť nad jeho sily. 2. Dedičstvo po Kaliňákovi, Ficovi a Slotovi bude dlhé a bolestivé. Dnes sme spoznali dolnú hranicu. 3. Pellegrini sa tváril ako rozpočtový hrdina, jeho zásluhy sú sporné.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Fico rozohral novú hru, ktorá môže byť nad jeho sily

Na prvé počutie je to taká neuveriteľná správa, že na upokojenie čitateľov najskôr vysvetlenie. O tom, že poslanec Robert Fico chce byť ministrom zahraničia, nám naozaj hovoria veľmi dobre informovaní ľudia, ktorých považujeme za dôveryhodných, a robia to v takom počte, že sme považovali za potrebné o tejto možnosti oboznámiť verejnosť.

Je to veľmi podobná situácia, ako keď sme písali o tom, že sa vtedy ešte premiér Fico chce stať ústavným sudcom. Aj vtedy to najskôr znelo šialene. Vďaka príbehu s Ústavným súdom vieme, že predseda Smeru je naozaj pre svoju budúcnosť schopný urobiť veci, nad ktorými v prvej chvíli zostaneme stáť s otvorenými ústami.

Čo o Pláne MZV vieme

Fico o ňom hovorí niekoľko týždňov. Pôvodne teda mohlo ísť o ideu, v ktorej je Miroslav Lajčák prezidentom a on jeho dobromyseľným nástupcom na ministerstve zahraničia.

Lenže Lajčák medzitým

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie