Denník N

Sestry Fialkové podpísali zmluvu a už cez víkend môžu reprezentovať

Paulína Fialková. Foto N - Peter Kováč
Paulína Fialková. Foto N – Peter Kováč

Sestry Fialkové podpísali so Slovenským zväzom biatlonu zmluvu o štátnej športovej reprezentácii a cez víkend sa môžu zúčastniť na prvých tohtosezónnych pretekoch Svetového pohára v slovinskej Pokljuke.

Fialkové mali doteraz zákaz reprezentovať, keďže zmluvu odmietali podpísať.

K podpisu prišlo po mediačnom stretnutí na pôde Slovenského olympijského výboru, viedli ho viceprezidenti Jozef Gönci a Peter Korčok.

Na stretnutí bol aj Roman Benčík z VŠC Dukly Banská Bystrica. Dukla, ktorá patrí pod ministerstvo obrany, je Fialkových zamestnávateľom.

Vyhlásenie a podpis zmluvy:

SOV, Slovenský zväz biatlonu aj Fialkové boli na stretnutí v spoločnosti svojich právnych zástupcov. Zúčastnila sa aj hlavná kontrolórka športu Alica Fisterová.

Paulína Fialková má 26 rokov, na tohtoročnej zimnej olympiáde obsadila piate miesto vo vytrvalostných pretekoch, jej najväčším úspechom zo Svetového pohára je druhé miesto z tohtoročného podujatia v ruskom Ťumeni.

Boli to ťažké hodiny, ale nielen hodiny, celé posledné mesiace. Som rada, že sme dospeli k tomu, k čomu sme dospeli. Ďakujem fanúšikom aj štátu, ktorý sa k tomu postavil správne,“ povedala Paulína Fialková.

Na znení zmluvy navrhovanej zväzom sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Paulína Fialková

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie