Denník N

Ako slovenský parlament odmietol pristúpenie k Desatoru Božích prikázaní (fikcia)

Kde bude, tam bude. Bude raz jedna krajina, ktorá v roku dvadsať dvadsať prijme zásadné stanovisko.

Po Istanbule, Marrákeši, Medelíne aj Podgorici, čo sú už medzičasom všeobecne známe skratky niektorých odmietnutých globálnych dohovorov, je na rade aj ten zo Sinaja.

V sále je prítomných 98 poslancov a jeden hosť z Blízkeho východu. Nemá identifikačné ani iné osobné doklady, na územie Slovenska ilegálne vstúpil pod menom Mojžiš. To aj nahlásil na polícii. Podozrivý, no blahosklonne akceptovaný migrant tíško sedí v rohu rokovacej sály. Predsa len, nebyť poslancov hnutia Sme rodina, ktorí presadili možnosť, aby bol vypočutý, keďže tvrdí, že dokument mu zvestoval sám Boh, nebol by tu.

My Slováci vieme byť veľkorysí.

Skôr než poslanci pristúpia k rozprave o Desatore, v sále sa na čestných miestach usadia vzácni hostia z dvoch najspriatelenejších krajín – medzičasom susednej Ruskej federácie a Maďarska, cez územie ktorého sa k nám migrant Mojžiš, nevedno ako, dostal. Pri vstupe oboch veľvyslancov to v sále zašumí.

Nielen my Slováci, aj Maďari sú veľkorysí.  Za ostatný rok udelili azyl až 4 (slovom: štyrom) prominentným a medzinárodne hľadaným žiadateľom, ktorí splnili jedinú, no o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Slon za Zemplíne, kniha od Andreja Bána v našom obchode

zobraziť

Teraz najčítanejšie