Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Lajčák najskôr oznámil, že považuje dankovcov za hlupákov, a potom ohlásil demisiu

Foto – TASR
Foto – TASR

Aktualizácia 22:54 – 1. Pre Fica sú fašisti a kreslo ministra viac ako Lajčák. 2. Máme dve vládne koalície. V jednej je Most, druhá je červenohnedá. 3. Dúfate, že opozícia po voľbách všetko napraví? Nech sa páči Richard Sulík.

Vedci dokázali, že Gemerka zvyšuje obsah magnézia v bunkách ľudského tela, vďaka čomu sme odolnejšími voči stresu

 

Správy dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Pre Fica sú fašisti a kreslo ministra viac ako Lajčák

Máme za sebou deň, na ktorý raz možno budeme spätne spomínať ako na chvíľu, keď sa Slovensko veľmi zmenilo. Z vlády totiž chce odísť minister, ktorý ako jeden z posledných v tejto vládnej zostave neťahal krajinu smerom preč z Európy.

Dôvodom je, že sme sa vo štvrtok de facto pridali ku krajinám (napríklad USA, Austrália, Estónsko či Rakúsko), ktoré odmietajú migračný pakt OSN. Parlament 90 hlasmi schválil uznesenie, že sme proti. Vláda by teraz podľa poslancov mala vymyslieť, ako to zariadiť.

Ako už bolo spomenuté, zďaleka nie sme jedinou krajinou, ktorá pakt odmieta. Slovenský príbeh však má také zásadné špecifiká, že naozaj zaváňa veľkými dejinami.

Bude Fico ministrom?

Prvým je oficiálny vznik červenohnedej ústavnej väčšiny a definitívne vyradenie Mosta z „jadra“ vládnej koalície. Podrobne sa tejto téme bude Newsfilter venovať v nasledujúcom bode. Teraz sa pozrieme na osud ministra zahraničia Miroslava Lajčáka.

Toľko varoval, že podá demisiu, ak parlament prijme uznesenie, aké prijal, až to naozaj potvrdil ako hotovú vec. Ešte predtým svoje výhrady voči SNS komentoval vetou: „Keď cítim hlúposť, musím sa ozvať.“ Večer potvrdil, že s takými ľuďmi nechce spolupracovať, tým, že podá demisiu.

Podľa reakcií Roberta Fica, Andreja Kisku a zvyšku koalície a Lajčákovej odpovede na ne až zajtra uvidíme, či je jeho rozhodnutie definitívne, alebo sa ešte nechá prehovoriť, aby zostal.

Lenže Smer sa celý deň správal tak, ako keby chcel nového ministra

1. Danko najskôr

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie