Denník N

Harabina na súde nevideli už viac ako mesiac, na priaznivcov má čas

Na prezentácii v Spišskej Novej Vsi. Foto N - Ján Krošlák
Na prezentácii v Spišskej Novej Vsi. Foto N – Ján Krošlák

Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin je od polovice októbra práceneschopný. Po operácii kolena ho čakali rehabilitácie, a tak do práce nechodí. Počas vychádzok stíha stretnutia s priaznivcami, ktorí mu sľubujú podporu v prezidentských voľbách.

Kaviareň v centre Spišskej Novej Vsi je plná do posledného miesta už polhodinu pred plánovaným začiatkom. Aj tam, kde nikto nesedí, sú rezervácie. Postupne sa miesta zapĺňajú, mnohí ostávajú stáť a sťažujú sa, že organizátori stretnutia podcenili záujem o hosťa. Je ním prezidentský kandidát, sudca Najvyššieho súdu a vychádzajúca hviezda alternatívnych médií Štefan Harabin.

Zastúpené sú všetky vekové kategórie. Najmä tí starší si v úvode zafrflú, že si nemajú kam sadnúť. „Veď to znehodnotili celú diskusiu,“ hovoria ešte skôr, ako sa Harabin dostane k slovu. Len čo sa však dostane k mikrofónu, jeho fanúšikovia zabudnú na to, že sa tlačia, a takmer každý si nakoniec nejaké to miesto nájde. Počúvajú prezidentského kandidáta, sudcu, ktorý ešte oficiálne kampaň nevedie.

Do Spišskej Novej Vsi prišiel predstaviť svoju knihu Súdnosť, i keď nakoniec o nej ani veľmi reč nebude. Skôr o migrantoch, pakte OSN, Marrákeši, zradcovi Miroslavovi Lajčákovi a predsedníčke Najvyššieho súdu Daniele Švecovej.

Vychádzka z PN-ky

Prvé slová stretnutia nevenuje prítomnému fanklubu, ale reportérke Denníka N.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Štefan Harabin

Slovensko

Teraz najčítanejšie