Denník N

Hrnko v zahraničí podporil ostré rezolúcie proti Rusku, doma sa Moskvy zastáva

Anton Hrnko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Anton Hrnko. Foto N – Tomáš Benedikovič

Podpredseda SNS nemal na zasadnutí Parlamentného zhromaždenia NATO výhrady k dokumentom, ktoré hovoria o „agresívnych krokoch“ Ruska.

Zasadnutia Parlamentného zhromaždenia NATO si väčšinou všimne pár politikov, diplomatov a politológov. Politici, ktorí sa ich zúčastnia, tak môžu ľahko nadobudnúť pocit, že nikto doma nebude skúmať, čo sa na nich vlastne odhlasuje.

Na poslednom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia, ktoré sa konalo v polovici novembra v kanadskom Halifaxe, schválili účastníci niekoľko silných rezolúcií proti Putinovmu Rusku. Napríklad v rezolúcii číslo 452 sa píše: „Zhromaždenie je znepokojené tým, že agresívne kroky Ruska, vrátane hrozby a použitia sily, podkopávajú euroatlantickú bezpečnosť a pravidlá medzinárodného systému.“

Zo Slovenska sa na tomto zhromaždení zúčastnil len jeden delegát: podpredseda SNS a šéf parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko. Politik, ktorý doma pristupuje k Rusku úplne inak ako v Halifaxe.

Napríklad minulý týždeň sa Hrnko pričinil o to, že koalícia stiahla z rokovania Národnej rady nové strategické dokumenty štátu, ktoré Rusko označovali za hrozbu. Na úvod schôdze predniesol návrh, aby materiály z programu schôdze vypadli, hoci ich už pred rokom schválila vláda.

Aký bol dôvod?

Hrnko povedal, že mu prekážajú pasáže, v ktorých je Rusko označované

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SNS

Teraz najčítanejšie