Denník N

Slovensko podľa Andreja Danka: osvietený vládca, ktorý vládne svojmu lénu

Chce mať titul, ak sa rozhodne, že ho mať bude. Keď ho už má, chce, aby mu ľudia dali pokoj.

Dejiny Andreja Danka v jednej vete: najprv bol dole, potom bol hore a hovorilo sa o ňom hádam aj ako o budúcom premiérovi, ale potom bol zase dole, lebo bozkával výložky, až kým sa opäť neocitol hore. Aj keď len kvôli zhode náhod, v ktorej sa jeho vlastná bezohľadnosť spája s nemohúcnosťou iných.

No a to je problém: na rečiach Andreja Danka sa môžeme smiať. Môžeme sa zabávať na jeho myšlienkach (alebo ich absencii), môžeme mu hovoriť, že politici ako on sú v koalícii za normálnych okolností do počtu. Toto však nie sú normálne okolnosti a tak musíme do úvahy brať to, čo Andrej Danko hovorí.

Stačia dva aktuálne príklady. Vo Francúzsku sa protestuje a Andrej Danko si platí reklamu o tom, že protesty nechce. Členovia Greenpeace skončili vo väzení za to, že vyvesili transparent, na čo pobúrene reagoval každý vrátane premiéra. Každý okrem Andreja Danka. Ten povedal, že nikto by nemal spochybňovať rozhodnutia súdov.

Svätá pravda, škoda len, že platí za normálnych okolností v normálnej krajine, v ktorej sa na súdy dá spoľahnúť. Toto nie sú normálne okolnosti, nie je to ani

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Komentáre

Teraz najčítanejšie