Denník N

Nálepka Denníka N na Ficovej lavici sa Pellegrinimu nepáčila (+video)

Samolepky pre ktoré vláda Roberta Fica stratila reč. Foto N – Tomáš Benedikovič
Samolepky pre ktoré vláda Roberta Fica stratila reč. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na parlamentnej lavici, v ktorej sedáva premiér, bola nalepená samolepka s logom Denníka N. Keď jej fotku zverejnil poslanec SaS Martin Poliačik na facebooku, predseda parlamentu mal preslov.

Na lavici v parlamente, na ktorej sedáva počas zasadnutí predseda vlády Robert Fico, dnes bola pri jeho menovke nalepená samolepka zo série, pre ktorú odmieta časť ministerstiev odpovedať na otázky Denníka N. Vydržala tam niekoľko hodín. Na premiérovu lavicu ju nalepil poslanec SaS Martin Poliačik. Fotku zátišia zverejnil na facebooku s poznámkou „trolliačik“. Po niekoľkých hodinách ju niekto strhol.

Podvečer pre samolepku na Ficovej lavici poslancom dohováral predseda parlamentu a podpredseda Smeru Peter Pellegrini. Vravel, že je to „vyslovene nevhodné“, že to nepatrí do parlamentu a je to „nehodné poslanca Národnej rady Slovenskej republiky“.

Pellegrini karhá poslancov pre Shootyho samolepku. Video: Miro Kern, Martina Pažitková

„Ak majú byť nálepky dôvodom, prečo premiér porušuje zákon a základné demokratické princípy a navádza k takémuto konaniu celú vládu, potom som presvedčený, že by ich mal mať čo načastejšie na očiach a malo by mu byť pravidelne pripomínané, že robí chyby,“ povedal Poliačik. Vraví, že si pri jej lepení dával pozor, aby nič nepoškodil.

Samolepka sa podľa neho dá ľahko odstrániť, ale dúfal, že na mieste vydrží do štvrtkovej hodiny otázok a odpovedí, na ktorú by mal prísť Fico. „Ale mám ešte jednu,“ zastrája sa Poliačik.

Fico Denníku N neodpovedá preto, že denník Sme v minulosti nezverejnil opravy, ktorých sa dožadoval. Po tom, ako Denník N minulú stredu zverejnil samolepky karikaturistu Shootyho, na ktorých je Fico, neodpovedá aj veľká časť ministrov, ktorí sa tak vraj dohodli po vláde.

Teraz najčítanejšie