Denník N

Fico na sneme vynadal médiám, sám načal Gorilu, napomenul Pellegriniho a poľutoval Troškovú

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Snem najsilnejšej strany nepriniesol žiadne zmeny.

Po svojom najhoršom roku najsilnejšia strana Smer neprichádza so zásadnými sociálnymi opatreniami ani personálnymi výmenami. Robert Fico veľkú časť svojho prejavu, ktorý bol hlavným bodom snemu, venoval vojne s médiami a kritike opozície. Niekoľko prorodinných opatrení spomenul na slávnostnom sneme strany len krátko a na konci príhovoru.

„Verím, že si vyberieme lepšieho prezidenta, ako máme teraz,“ vravel Fico za potlesku delegátov. Prezidentského kandidáta na Smere nepredstavili, hoci to ohlásili na september. Podľa Fica ho vyberú neskôr preto, aby sa nestal obeťou mediálnych útokov.

Veľkú časť príhovoru sa venoval médiám. „Nikdy v histórii Slovenska neboli liberálne médiá tak zmilitarizované,“ povedal a začal sám od seba hovoriť o kauze Gorila. Tvrdil, že pre médiá je jediný problém, či pil alebo nepil Coca-Colu v nejakom byte. Na tlačovke po sneme nechcel povedať, či v byte bol, a tvrdil, že ide o kauzu druhej Dzurindovej vlády.

Video: Príhovor Roberta Fica na sneme
Autor: Michaela Barcíková

K úryvku „Haščák chce pravdepodobne zistiť, či osoba, cez ktorú s Ficom vtedy komunikoval, odovzdala Ficovi sumu v takej výške, ako deklarovala Haščákovi (40 dkg salámy = 40 mil. Sk)“, ktorý mu Denník N prečítal, a k otázke, či Smer dostal peniaze od Penty, sa už vyjadriť nechcel.

Odpovedal zaňho Kaliňák.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie