USA otočilo priebeh duelu proti Švajčiarsku, po výhre 3:1 ide do boja o medaily

Foto - AP
Foto – AP

Vo vyrovnanom dueli sa americkí reprezentanti nenechali vykoľajiť ani ukážkovou akciou Josiho.

štvrťfinále:

USA – Švajčiarsko 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 31. Smith (Vesey, Arcobello), 32. Coyle (Jones, Lee), 51. Gardiner (Coyle, Lee) – 14. Josi. Vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Coyle, Bonino, Lee – Smith, Arcobello, Vesey – Lewis, Eichel, Nelson – Moses, Morin, Hendricks – Morin

Švajčiarsko: Berra – Blum, Josi, Streit, Geering, Helbling, Grossmann, Loeffel – Hollenstein, Romy, Brunner – Bieber, Bodenmann, Ambühl – Schappi, Fiala, Trachsler – Almond, Wieser, Suri

Hokejisti USA postúpili ako prví do štvrťfinále 79. MS, keď v Ostrave zdolali Švajčiarsko 3:1. Američania v prvej polovici zápasu sklamali, druhú však ovládli na triumf im stačil priemerný výkon.

Víťazný tím sa v sobotňajšom semifinále stretne s úspešným z večerného druhého ostravského duelu medzi Švédskom a Ruskom.

Gól Romana Josiho na 0:1

Trevor Lewis, USA: „V polovici druhej tretiny to bola naša veľká minúta. V nej náš tím pookrial. Urobili sme tretinu takú, akú sme potrebovali a potom sme to vcelku v pohode odkontrolovali.“

Damian Brunner, Švajčiarsko: „Roman Josi dal nádherný gól, možno gól turnaja. Ale zostalo len pri ňom. V tretej tretine sme sa snažili súpera pritlačiť, ale mali sme nekvalitné zakončenie.“