Denník N

Newsfilter: Bödör sa sám prihlásil, že má na polícii stále spojencov

1. Toto už je za čiarou, pre Slovensko. 2. Agent Danko mal neúspešný deň, Slovensko podporí protiputinovské sankcie. 3. Brusel hlasno protestuje proti uletenej bratislavskej párty v Prahe.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Toto už je za čiarou pre Slovensko

Polícia chcela na základe príkazu prokurátora zadržať a vypočuť syna majiteľa súkromnej bezpečnostnej služby Bonul. Plánovala sa s ním porozprávať o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Norbert Bödör bol rýchlejší a policajtom sa prihlásil sám.

Podrobnosti o výsluchu, ktorý nasledoval, nepoznáme. Neznáme sú aj detaily o dôvodoch, ktoré políciu viedli k tomu, že sa zaujíma o človeka z nitrianskej SBS, ktorá dobre zarobila na vládach Smeru. A na ktorej večierku rečnil aj Robert Fico, lebo náklonnosť bola obojstranná. Vieme len, že Bödör junior po výsluchu odišiel domov ako slobodný človek.

Preto sa treba vyhnúť úvahám, podľa ktorých Bonul robí pre Fica to, čo kedysi sýkorovci (a SIS) pre Mečiara. Neexistujú na to dôkazy. Na to, aby sme aktuálnu epizódu považovali za vážny problém, však túto teóriu ani nepotrebujeme rozvíjať.

Skutočný problém

Roky tu totiž panuje dôvodné podozrenie, že majiteľ

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie