Denník N

Paulína Fialková obsadila v Hochfilzene druhé miesto

Foto - AP
Foto – AP

Anastasia Kuzminová skončila piata, Ivona Fialková na 51. mieste.

Paulína Fialková spravila dve strelecké chyby a na pretekoch Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene obsadila druhé miesto. Išlo o stíhacie preteky na 10 km, Fialková štartovala zo siedmeho miesta.

Vyhrala Kaisa Mäkäräinenová, tretia skončila Dorothea Wiererová.

Anastasia Kuzminová obsadila piate miesto, štartovala z desiateho miesta. Ivona Fialková prišla do cieľa na 51. mieste.

Miesto na štarte určili výsledky zo štvrtkového šprintu.

Fialkovej naďalej patrí v celkovom poradí SP tretie miesto za prvou Wiererovou a druhou Mäkäräinenovou. Kuzminová sa posunula na desiate miesto.

Pre Paulínu Fialkovú ide o tretie umiestnenie v prvej trojke SP v kariére: naposledy bola tretia v stíhačke v Pokljuke, predtým na konci minulej sezóny druhá v stíhacích pretekoch v Ťumeni.

Fialková sa v piatich tohtosezónnych pretekoch päťkrát dostala medzi desať najlepších. Kuzminová v pretekoch dosiahla svoj najlepší tohtosezónny výsledok.

Mäkäräinenová zvíťazila 26. raz v kariére, tretí raz v sezóne.

„Už mám pred sebou len výbornú Mäkäräinenovú. Ja si však trúfam a dúfam, že sa s ňou ešte o víťazstvo popasujem a budem úspešnejšia,“ povedala Fialková po pretekoch pre TASR.

„V záverečnom okruhu som zo seba všetko vydala a bolo to aj potrebné, aby som zdolala Wiererovú. Taktika pred stíhačkou spočívala najmä v dobrom úvode, aby som nestratila kontakt s najlepšími. Pomohla mi streľba, no potom, aj vplyvom veľkého bežeckého úsilia, som urobila chybičky na stojke, našťastie sa ich nevyvarovali ani najväčšie konkurentky. Prvé nepresné rany ma z koncentrácie nevyviedli, už som si na to navykla, že sa musím aj naďalej dokonale sústrediť,“ dodala.

Anastasia Kuzminová po piatom mieste pre TASR povedala, že ešte môže byť aj vyššie: „Viem, že mať o jeden trestný okruh menej by ma vynieslo ešte viac vpred, už na medailovú pozíciu, čo ma veľmi teší. Stíhačku som výborne rozbehla, možno až tak, že mi v závere trochu chýbali sily. Streľbu by som označila za slušnú, všetko okolo nej bolo plné emócií a každý posun vpred sa stretával s reakciou.“

Priebeh pretekov:

  • Už úvodná streľba ležmo veľa zmenila. Wiererová minula dva terče, Mäkäräinenová jeden. Obe slovenské biatlonistky nezaváhali, na tretie miesto sa za Jurlovovú-Perchtovú posunula Kuzminová (+12,0), P. Fialková na štvrté (+14,8).
  • V druhej „ležke“ súperila Kuzminová o prvé miesto s Mäkäräinenovou a netrafila v nej posledný terč. P. Fialková však opäť neomylne strieľala a pred ňou už bola o 3,5 sekundy len Mäkäräinenová, priebežne piata bola Kuzminová (+22,6).
  • Pred prvou streľbou stojmo išla dokonca P. Fialková do vedenia, síce netrafila prvý terč, Kuzminová piaty, no na vedúcom postavení Fialkovej sa nič nezmenilo, dokonca narástlo pred Hojniszovou na 5,3 s, Kuzminová bola šiesta (+17,0).
  • Záverečnú streľbu stojmo ako prvá začala P. Fialková, opäť minula prvý terč, no Mäkäräinenová piaty. V záverečnom okruhu bojovali o víťazstvo Hojniszová, P. Fialková (+11,6) a Mäkäräinenová (+14,3) i Wiererová (+15,4). Kuzminová (+17,6) na 5. mieste v záverečnej streľbe taktiež raz urobila chybu, no k tretiemu miestu jej chýbalo na medzičase len 3,3 sekundy.
  • Posledný bežecký okruh bol v znamení útoku Mäkäräinenovej a skvelého behu P. Fialkovej, ktorá odrazila nápor Wiererovej a druhý raz v kariére skončila druhá, tretí raz sa postavila na medailové pódium. (tasr)

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Anastasia Kuzminová

Paulína Fialková

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie