Denník N

Začala som platiť deťom za to, že si umývajú zuby a nemeškajú do školy, a naša domácnosť odvtedy funguje

Foto - Flickr.com/Rain0975
Foto – Flickr.com/Rain0975

Vytvorila som tabuľku úloh a odmien za ich splnenie a niečo podobné odporúčam každému, kto chce svoje deti naučiť plniť si povinnosti.

Píše Gia Millerová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post

„Obleč sa, prosím ťa, do piatich minút musíme vyraziť,“ prosíkam už dvadsiaty raz a moja trpezlivosť sa pomaly vytráca. „Ešte si musíš umyť zuby. Stále si si nezbalil ruksak. Prídeme neskoro do školy! Zase!“

Takto vlani vyzeral náš bežný začiatok pracovného dňa. Zdalo sa, že moje deti – prváčka a tretiak – nepochopili, ako funguje ranná rutina. Všetci traja trpíme poruchou pozornosti sprevádzanou hyperaktivitou (ADHD) a máme problémy s riadením času a s efektivitou práce. Výsledkom je, že moje deti meškajú do školy. A to dosť často.

Počas posledného mesiaca školy, keď už som bola na konci so silami, si ma zavolala riaditeľka, aby so mnou prediskutovala časté meškanie mojich detí. Vtedy som pochopila, že musím niečo zmeniť. Našťastie, bola veľmi chápavá a mne priamo na tomto stretnutí skrsol v hlave nápad. Ako sa začal nový školský rok, od základu som zmenila naše rána, naše večery, vlastne celé naše životy.

Dosiahla som to tým, že som začala platiť vlastným deťom za to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodičovstvo

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie