Denník N

Newsfilter: Pellegriniho poradca sa asi naschvál preriekol, aby podráždil Fica

Foto – TASR
Foto – TASR

1. V Smere je boj o moc, pridal sa doň premiérov mediálny poradca. 2. Matovič sa vyhráža kandidátom na prezidenta, že ich podporí. 3. Andrej Danko nesplní sľub o národnom leteckom dopravcovi.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. V Smere je boj o moc, pridal sa doň premiérov mediálny poradca

Po rozhovore Pellegriniho poradcu v Aktualitách má verejnosť ďalšiu silnú indíciu, že medzi predsedom Smeru a predsedom vlády existujú nielen rozdiely, ale aj rozpory.

Tomáš Kuča je prvým úradníkom blízkym premiérovi, čo zosmiešnil Ficove postoje a nahlas spochybnil logiku, podľa ktorej je Fico stále predsedom strany.

Fico ako námorník. Tomáš Kuča odpovedal na novinárske otázky veľmi opatrne, diplomaticky či skôr alibisticky, ale podarilo sa mu povedať niekoľko zaujímavých posolstiev. Napríklad že on by akciu milión na stole (odmena za dolapenie Kuciakovho vraha) nerobil.

Keď prišla reč na Ficovu kritiku novinárov, parafrázoval Churchillov výrok, že politik, čo sa sťažuje na novinárov, je ako námorník, čo sa sťažuje na more.

Podobným nevinným slovníkom občas kritizujú Roberta Fica aj členovia Smeru, napríklad Monika Beňová, ale ona je pre Smer už len ozdoba bez vplyvu a bez ambícií. Kuča je Pellegriniho človek a Peter Pellegrini je v Smere hlavným Ficovým súperom.

Nedá sa klamať donekonečna. Kučovým slovám dáva váhu, že ich hovorí s vedomím aspoň tichého súhlasu svojho šéfa. Inak by si pri otázkach, kto by mal byť lídrom kandidátky Smeru do volieb či predsedom strany, nemohol dovoliť odpoveď, že jemu to logicky vychádza na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie