Denník N

Osobnosťami roka sú Ján Kuciak a Martina Kušnírová

Desiatky slovenských osobností vyberali hlavné postavy roka. Zapojili sa aj Milan Lasica, Iveta Radičová, Ján Štrasser, Martin Shooty Šútovec, Karolína Farská, Juraj Šeliga či Vasiľ Špirko.

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, novinára a archeologičky, vyhnala desaťtisíce ľudí do ulíc a prinútila k odchodu premiéra.

Denník N hľadal osobnosť roka 2018. Oslovili sme desiatky osobností verejného života. Vybrali zavraždený pár.

Do výberu sa zapojilo 70 osobností. Veľmi tesne za Jánom Kuciakom a Martinou Kušnírovou v tomto hlasovaní skončili organizátori protestov Za slušné Slovensko, osobnosti menovali najmä Juraja Šeligu a Karolínu Farskú.

Medzi postavami roka sú aj ľudia, ktorí protestovali na námestiach, či novinári. Prokurátor Vasiľ Špirko, ktorý sa postavil Robertovi Kaliňákovi, hovorí, že osobnosťou roka sú odvážni policajti, ktorí sa rozhodli svedčiť v kauze Vietnam.

Za antiosobnosť určili najčastejšie Roberta Fica a Mariana Kočnera.

Do výberu sa zapojili napríklad aj bývalá premiérka Iveta Radičová, karikaturista Martin Shooty Šútovec, organizátori protestov Juraj Šeliga a Karolína Farská či komunikačný poradca Roberta Fica a Petra Pellegriniho Michal Hlaváč.

 

Milan Lasica,
autor, herec, komik a režisér

Marian Kočner.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vražda Jána Kuciaka

Slovensko

Teraz najčítanejšie