Denník N

Uplynie päť rokov od Schumacherovej nehody. Prenikajú len špekulácie, ako na tom je

Schumacher na archívnej fotografii z roku 2014. Foto - TASR/AP
Schumacher na archívnej fotografii z roku 2014. Foto – TASR/AP

Michael Schumacher už nie je pripútaný na lôžko a ani nie je napojený na hadičky. Túto oficiálne nepotvrdenú správu priniesol britský bulvárny denník Daily Mail. Noviny dodali, že podstupuje liečbu, ktorá týždenne stojí 50-tisíc libier (56-tisíc eur).

Informácie sa objavili tesne pred piatym výročím udalosti, ktorá navždy zmenila život najúspešnejšieho pilota histórie Formuly 1. Schumacher bude mať navyše tretieho januára 50. narodeniny.

Bolo 29. decembra 2013, keď sa Michael Schumacher s vtedy 14-ročným synom Mickom lyžoval vo francúzskych Alpách.

Bol známy ako výborný lyžiar, no tentokrát mu život musela zachrániť prilba.

Schumachera transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Grenobli, kde ho niekoľkokrát operovali. Pol roka bol v umelom spánku, neskôr ho previezli do domácej opatery.

Už ako profesionálny športovec si úzkostlivo strážil svoje súkromie. V roku 1995 sa oženil, s manželkou Corinnou má dve deti, dcéru Ginu-Mariu (21) a syna Micka (19).

Zásada o zachovaní súkromia platí naďalej. „Priatelia o ňom nerozprávajú (na verejnosti, pozn. redakcie). Ak áno, už viac nie sú priatelia,“ napísal Daily Mail.

Unikajú tak iba čiastkové informácie. Bývalý dlhoročný Schumacherov tímový šéf Jean Todt patrí k pravidelným návštevníkom rodinnej vily na brehu Ženevského jazera.

Naposledy ho bol pozrieť v novembri a povedal, že spolu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie