Denník N

Smer prežil aj rok vraždy. Čo sa deje v strane s dvoma lídrami

Fico, Pellegrini. Koláž - Denník N
Fico, Pellegrini. Koláž – Denník N

Prepad popularity Smeru v roku 2017, keď sa nič mimoriadne neudialo, je podobný s rokom, v ktorom sa stali zlomové udalosti s potenciálom zásadne zmeniť spoločnosť.

Vzťah dvoch najsilnejších mužov v Smere nie je dobrý. Skúste pozorne sledovať spoločné vystúpenia Roberta Fica a Petra Pellegriniho na tlačových konferenciách, ich mimiku, reč tela a dozviete sa to, čo vám potvrdí aj informovaný pozorovateľ zákulisia v Smere.

Len čo sa k slovu dostáva premiér Pellegrini a rozpráva napríklad o tom, aký je hrdý, že môže viesť vládu, ktorá stojí za historicky prvým vyrovnaným rozpočtom, predseda Smeru Fico nervózne prestupuje z nohy na nohu, prehadzuje si telefón z jednej ruky do druhej. Očividne ho rozčuľuje, že on nie je tým premiérom, ktorý by sa mohol takýmto míľnikom chváliť.

V skutočnosti je to ešte horšie. Nikto zo Smeru vám dnes nepovie, že to medzi Pellegrinim a Ficom funguje. Stretávajú sa minimálne. Ak sa aj stretnú, je to preto, že musia. Fico vo vnútri zúri a má ho plné zuby, Pellegrini ho neznáša a do veľkej miery sa ho bojí.

Denník N sa v posledných dňoch rozprával s ľuďmi zo Smeru aj jeho okolia, ale aj s politickými stratégmi, ktorí najsilnejšiu politickú stranu sledujú z diaľky, aby sme sa pokúsili zodpovedať otázku, ako je vôbec možné, že to strana tento rok dokázala zvládnuť, čo sa v nej deje po personálnych zmenách, ako uvažujú predseda Fico či premiér Pellegrini a aká veľká je šanca, že strana bude súčasťou vlády aj po ďalších parlamentných voľbách.

Nech už sú totiž vzťahy premiéra s predsedom strany akékoľvek,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie