Denník N

Čo sa stane v roku 2019 (predpovede Denníka N)

Kto bude prezidentom? Založí Kiska stranu? Príde ďalšia kríza? Obvinia Babiša a bude Sagan opäť majstrom sveta? Tu sú tipy Denníka N.

SLOVENSKO

1. Prezidentom bude Mistrík

Stále nevieme, kto bude kandidovať, v hre je aj Miroslav Lajčák a Andrej Danko. Smer a SNS urobia všetko pre to, aby získali svojho prezidenta, lebo roky s Kiskom im ukázali, aké to je dôležité. Napriek tomu im to nebude stačiť a prezidentom sa stane Robert Mistrík. Nie že by bol dokonalý, ale po roku vraždy nevyhrá kandidát koalície, ktorá nás k tej vražde priviedla.

2. Kočnera obvinia z vraždy Jána Kuciaka

Marian Kočner zostane vo väzbe dlhšie než do apríla. Okrem kauzy zmeniek televízie Markíza dôjde k posunu aj vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Tipujeme, že vyšetrovatelia s prokurátormi nájdu dostatok dôkazov, pre ktoré napokon Kočnera obvinia z objednávky Kuciakovej vraždy. A nebude jediný.

3. Kiska z politiky neodíde

Prezidentovi Andrejovi Kiskovi sa skončí mandát v polovici júna. Najneskôr potom sa dozvieme, akým spôsobom vstúpi aj do straníckej politiky. Postaví sa na čelo strany, v ktorej sa spoja opozičné (najmä mimoparlamentné) sily. Tento rok sa ešte ale nebude musieť rozhodnúť, či by po voľbách chcel byť aj premiérom alebo len pomôže zabrániť návratu Fica a Kaliňáka.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie