Denník N

Newsfilter: Kočnerove Vianoce budú ešte horšie, ako si myslel

Marian Kočner pred Najvyšším súdom. Foto N – Tomáš Benedikovič
Marian Kočner pred Najvyšším súdom. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Súd potvrdil, že Kočner robil zle aj spoza mreží. 2. Peter Tóth chcel, aby sme o ňom mlčali. Súd mu to nedovolil. 3. Kým zo sveta chodia znepokojivé správy, slovenská nezamestnanosť sa blíži k piatim percentám.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Súd potvrdil, že Kočner robil zle aj spoza mreží

Marian Kočner sa z väzby snažil ovplyvňovať vplyvných ľudí na slobode. Vyplýva to z rozhodnutia súdu, ktorý vyhovel žiadosti prokuratúry, aby mu za mrežami sprísnili režim. A popritom mu rovno väzbu predĺžil do apríla 2019.

Nikto oficiálne nepovedal, že dôvodom sprísnenia sú motáky, o ktorých sme písali včera. No je to zrejmé z vyjadrení Kočnerovho právnika. Na odkazoch, ktoré Kočner z väzenia údajne posielal, sú správy pre politikov a iných vplyvných ľudí, aby mu pomohli dostať sa na slobodu.

Medzi oslovenými mali byť Robert Kaliňák, Norbert Bödör, prokurátor Dušan Kováčik, ale aj Robert Fico. Od toho mal Kočner žiadať, aby cez bývalého poslanca Smeru a aktuálne ústavného sudcu Mojmíra Mamojku zariadil jeho prepustenie z väzby.

Čo nás môže tešiť a čoho sa treba dodatočne báť

Tešiť nás musí, že Kočnerovi jeho ťah nevyšiel. Báť sa treba nasledovného: od súdu máme de facto potvrdené, že sa Kočner

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie