Denník N

Tréner, ktorý s touto generáciou očaril: Od dvadsiatky som čakal väčšie sebavedomie a drzosť

Norbert Javorčík. Foto N – Peter Kováč
Norbert Javorčík. Foto N – Peter Kováč

Ročník 1999 pred necelými dvoma rokmi na MS do 18 rokov v Poprade prekvapil výbornou hrou a vyrovnanými zápasmi so silnými hokejovými krajinami. Vo štvrťfinále vypadol s Ruskom až po predĺžení.

V kategórii do 20 rokov sa tej istej generácii prekvapiť nepodarilo a na MS v Kanade obsadila 8. miesto. V kádri Ernesta Bokroša bolo sedemnásť hráčov z vtedajšej osemnástky a vo štvrťfinále s Rusmi prehrali 3:8.

Šampionát hodnotí vtedajší tréner osemnástky a súčasný tréner juniorov Banskej Bystrice Norbert Javorčík.

Ako hodnotíte vystúpenie slovenských juniorov na majstrovstvách sveta?

V prvom rade si myslím, že treba poďakovať realizačnému tímu a hráčom za vynaložené úsilie a odvedenú prácu pri reprezentovaní Slovenska v celej doterajšej sezóne.

Čo sa týka môjho pohľadu na hru našich juniorov počas MS ako človeka, ktorý nemá všetky informácie takpovediac z „kuchyne“, očakával som o niečo sebavedomejší a drzejší herný prejav, najmä pri založení útoku a pri kontrole puku v útočnom pásme.

Celkovo sme podľa môjho názoru predviedli disciplinovaný výkon, ktorý však nebol podporený viacerými prekvapivými riešeniami, ktoré by dostávali súperovu defenzívu do väčších problémov.

Na MS do 18 rokov 2017 pod vaším vedením táto generácia držala krok s najlepšími. Čím to je, že to tento raz tak nebolo? Prečo sa zdalo, že silnejšie krajiny sa posunuli za ten čas herne ďalej?

Myslím si, že dôležitú úlohu môže zohrávať fakt, že väčšina hráčov zo svetovej špičky hrá minimálne jeden rok medzi seniormi a nezriedka hrajú v mužských tímoch dôležitú úlohu.

Ja osobne som neoceniteľnú skúsenosť z mužského hokeja videl

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

MS20 v hokeji

Teraz najčítanejšie