Denník N

Juniorskí hokejisti sa pustili do svojho trénera Bokroša a jeho metód

Martin Pospíšil (vpravo) v zápase proti Švédsku. Foto - TASR/AP
Martin Pospíšil (vpravo) v zápase proti Švédsku. Foto – TASR/AP

Slovenský juniorský hokejista Martin Pospíšil prehovoril o negatívnych skúsenostiach s trénerom reprezentačnej dvadsiatky Ernestom Bokrošom a manažérom Romanom Ulehlom.

Hokejisti do 20 rokov prehrali vo štvrťfinále majstrovstiev sveta s Ruskom 3:8 a celkovo obsadili ôsme miesto. Hralo sa v Kanade. V základnej skupine prehrali s USA 1:2, s Fínskom 1:5, so Švédskom 2:5 a vyhrali nad Kazachstanom 11:2.

Pospíšil v rozsiahlom statuse na sociálnej sieti opisuje, že Bokroš ho nechcel ako jedného z najlepších hráčov americkej USHL nominovať na majstrovstvá sveta, ale zastali sa ho spoluhráči.

Ernest Bokroš sa k Pospíšilovmu statusu zatiaľ nevyjadril. Denník N požiadal o stanovisko aj Slovenský zväz ľadového hokeja.

„Týmto chcem aj poďakovať kapitánovi Fehérvárymu a taktiež Liškovi a Krivošíkovi, aj vďaka nim som nešiel domov a išiel na MS,“ píše Pospíšil.

„Bokroš, ktorý ma nechcel zobrať na MS, sa ma totiž aj po horúcej linke zrejme so Šatanom skúsil zbaviť cez chalanov. Na mítingu sa ma však zastali, chceli ma mať v tíme. Vážim si to veľmi, chalani.“

Zober si taxík

Pospíšil, hrajúci za mužstvo Sioux City Musketeers, prišiel do záverečnej prípravy v meste Nanaimo po dvoch odohratých zápasoch v klube. Po šesťhodinovom lete ho na letisku nikto nečakal.

„Myslel som, že pán Ulehla (manažér) ma bude čakať na letisku. Volám mu, nedvíha, potom som volal hráčom, ale tí boli už na štadióne, tak pri sebe nemali mobil. Po hodine a pol mi odpísal Krivošík, že manažér Ulehla odkazuje, že si mám zobrať taxík a prísť na štadión. Prišiel som na štadión a manažér mi povedal, že on nemal zmeškaný hovor, a ja si vravím, že mal by on mne volať a uistiť sa, či je všetko v pohode a či som už doletel. Načo tam, dofrasa, je?“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS20 v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie