Denník N

Týždňový newsfilter: Čím hlúpejšie nápady SNS vyťahuje, tým väčšiu zlodejinu kryje

Špičky SNS: zľava Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Andrej Danko, Eva Smolíková, Štefan Zelník, Tibor Bernaťák. Foto – TASR
Špičky SNS: zľava Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Andrej Danko, Eva Smolíková, Štefan Zelník, Tibor Bernaťák. Foto – TASR

SNS sa musí snažiť odviesť pozornosť od obrany, školstva i predsedu. Na poslednú chvíľu sa nazbieralo 24 kandidátov na ústavných sudcov. K doterajším kandidátom na prezidenta nepribudol zatiaľ nikto nový.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Predsedu a obranu nedá SNS nikdy

Čo by to bol za týždeň, keby predstavitelia SNS neprišli s aspoň jedným hlúpym nápadom a jedným hlúpym vyhlásením? Zvlášť, ak sa v tom istom čase objaví hneď niekoľko informácií, ktoré by za normálnejších okolností viedli ak nie k odstúpeniu niektorých nominantov, tak aspoň k zvolaniu koaličnej rady?

Tým hlúpym nápadom, ktorý má – dúfajme – viesť len k odvádzaniu pozornosti od starších i čerstvých káuz SNS, je znovuzavedenie povinnej vojenskej služby.

Hlúpeho vyhlásenia sa dopustil podpredseda SNS Anton Hrnko, ktorý si v rámci širšej nespokojnosti s výsledkami ankety o najväčšieho Slováka otrel ústa o zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Dôležitejšie sú však iné veci. Napríklad kauza rigoróznej práce, ktorú by mal predseda strany Andrej Danko už radšej z krku, ktorá však práve dospieva k ďalšiemu vrcholu. Tým bude na budúci týždeň správa komisie Akademického senátu UMB v Banskej Bystrici, ktorá je podľa našich informácií do veľkej miery podobná zisteniam Denníka N.

To znamená, že Danko už nebude môcť odpinkávať plagiátorstvo s tým, že si ho vymysleli noviny, ktoré sa mu nepáčia, ale bude si musieť nájsť nejaký iný argument.

Niežeby mohol prísť s čímkoľvek relevantným, ale zrejme to bude mať podobu nekonečného prúdu slov, ktorými sa možno pokúsi zahovoriť aj nákup nepotrebných diel za 172 miliónov eur na obrane, ako aj Lubyovej rozdeľovanie miliónov eur na výskum a vývoj firmám, ktoré sa im nikdy nevenovali.

Samozrejme, najdôležitejšie nakoniec bude, ako sa k týmto kauzám postavia koaliční partneri. Minister spravodlivosti Gábor Gál vidí Lubyovej pochybenie, jeho stranícky šéf Béla Bugár žiada ďalšie informácie, ale ak by aj ministerka školstva padla,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie