Denník N

Newsfilter: Fico to už vzdal, a to ešte ani nepočul novú Kočnerovu nahrávku

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Fico riskuje prehru v poslednom veľkom súboji 2. Smer bude slabší, ale bude Pellegriniho 3. Kočner si nahrával aj svojho kamaráta Dobroslava Trnku

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Fico riskuje prehru v poslednom veľkom súboji

Rok 2019 sa rozbehol veľmi prudko. Máme za sebou len prvý ozajstný pracovný deň a už nič nie je, ako bývalo. Robert Fico sa rozhodol utiecť z politického boja na Ústavný súd a k tomu sa našla nová nahrávka z Kočnerovho playlistu.

Obe tieto udalosti sú síce produktom politickej mizérie minulých rokov, ale už to, že sa stali, napovedá, že časy Fica a Kočnera sa blížia ku koncu. Akurát ešte nie je jasné, či sa tak stane práve v roku 30. výročia Nežnej revolúcie.

Fico ide do toho. Dlhé mesiace každý vedel, že sa v polovici februára 2019 skončí mandát deviatim ústavným sudcom, a keď ich nenahradia noví, stane sa jedna z troch najdôležitejších inštitúcií štátu impotentnou. Spoločnosť však namiesto poctivého súboja kvalitných kandidátov zažila odporné politikárčenie, ktorého vrcholom je oznámenie kandidatúry Roberta Fica v posledný možný deň na podanie prihlášky.

Druhou vecou, ktorú každý vedel, bolo, že Robert Fico chce zostarnúť na poste predsedu Ústavného súdu, no od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si nikto nevedel predstaviť, že sa mu to môže podariť. Potrebuje na to totiž súhlas prezidenta a Andrej Kiska sa vyjadril jasne, že mu ho nedá. Fakt, že do toho Fico ide napriek tomu, je preto

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie