Denník N

Vyvíjajú vakcínu proti akné. Nie je to iba kozmetická chyba, vraví lekárka

Ilustračné foto – Fotolia
Ilustračné foto – Fotolia

Neodborné tlačenie uhrov lekárka z UK neodporúča. „Čierne bodky neznamenajú špinu. V skutočnosti ide o pigment,“ dodáva.

Akné postihuje až 90 percent ľudí, najmä mladých do veku 25 rokov.

Zrejme aj preto existujú desiatky teórií o tom, ako mu predchádzať a liečiť ho. Niektorí používajú výživové doplnky, iní sa vyhýbajú mliečnym výrobkom alebo čokoláde a ďalší vyradili zo stravy lepok.

„S vplyvom stravy na akné je to ako na hojdačke. Kedysi sme si mysleli, že na akné vplýva čokoláda, potom zase nie. Následne sme považovali za príčinu cukor alebo mlieko. Celkom jasno v tom nie je,“ hovorí pre Denník N profesorka Mária Šimaljaková.

Lekárka dodáva: „Niekto môže mať skúsenosť, že si dá bonboniéru a dostane akné. No zatiaľ nie je dokázané, že by strava ako taká vplývala na vznik akné. Skôr ide o sekundárny prejav – niečo zjete, následne sa vysypete, čo môže spôsobiť akné.“

Šimaljaková je prednostkou Dermatovenerologickej kliniky Lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Dermatovenerológia je lekársky odbor, ktorý sa zaoberá výskumom a liečbou kožných a pohlavných chorôb.

Človek je zložitý organizmus

O spojení medzi stravou a akné sa diskutuje už niekoľko desaťročí bez uspokojivých výsledkov, píše pre BBC Future Anjali Mahtoová, ktorá pôsobí na dermatologickej klinike ako konzultantka.

„Spraviť kvalitné štúdie v oblasti stravy je ťažké a mnohé sa spoliehajú iba na spomienky ľudí, čo jedli v minulosti. Ale pamätáte si, čo presne ste jedli minulý týždeň, nehovoriac o období pred 10 rokmi?“ podotýka Mahtoová.

Šimaljaková z UK vysvetlila, že robiť závery o vplyve stravy na akné je ťažké aj preto, lebo človek je veľmi zložitý organizmus, v ktorom procesy navzájom súvisia. „Nie sme jednoduché stroje so súčiastkami, ktoré by vykonávali oddelené funkcie,“ hovorí. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie