Denník N

Návrhy na ústavných sudcov ukázali aj rozmýšľanie Čižnára či šéfky súdnej rady Praženkovej

Lenka Praženková a Jaromír Čižnár. Foto – N a TASR
Lenka Praženková a Jaromír Čižnár. Foto – N a TASR

Predsedníčka súdnej rady navrhla za ústavnú sudkyňu štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, generálny prokurátor Juraja Sopoligu, ktorý bránil Harabina.

Keď v piatok 23. marca minulý rok Rafael Janíček stál na pódiu trenčianskeho zhromaždenia Za slušné Slovensko a rozprával o tom, ako chcela mafia zničiť jeho otca, miestneho podnikateľa, s pomocou skupiny policajtov a mafiánov, nevedel, že sudkyňa Monika Jankovská sa stane ani nie o rok kandidátkou na ústavnú sudkyňu. Jankovská sa podľa neho na tom takisto podieľala.

Janíčkovci vedú boj s Jankovskou roky. Minulý rok natočili Ondrej Janíček aj svedok Tomáš Vida video, v ktorom prvýkrát o korupcii terajšej štátnej tajomníčky prehovorili verejne.

„Jankovská najskôr dala môjho otca do väzby, aby sa Čongrádyovci a mafia zmocnili nášho majetku. Časť výťažku išla priamo Monike Jankovskej, štátnej tajomníčke. Jankovská si na pleciach nevinných dokázala vydláždiť cestu na ministerstvo a aj vďaka tejto kauze je tam, kde je,“ hovoril Rafael Janíček. Za rozhodovanie podľa neho dostala 100-tisíc eur.

Generálna prokuratúra povedala, že sa to nepotvrdilo, a Ondreja Janíčka na chvíľu aj zadržali pre ohováranie. Jankovská všetky obvinenia poprela a podala na súd návrh, aby boli videá so svedeckými výpoveďami stiahnuté z internetu. Denník N, ktorý ich zverejnil, ich tak musel vymazať z kanála YouTube.

„Je to nehorázne, je to strašné. Ďalší noví svedkovia vypovedali proti nej, aj keď viacerí z nich sa boja. Všetky výpovede zverejníme,“ povedal o Jankovskej nominácii Ondrej Janíček.

Jankovskú za ústavnú sudkyňu navrhla predsedníčka súdnej rady Lenka Praženková.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Voľba ústavných sudcov

Teraz najčítanejšie