Denník N

Newsfilter: Pozor, nezvyčajne aktívny Kováčik si chce vziať Kočnerove tajomstvá

Foto - tasr
Foto – tasr

1. Kováčik si nechal u seba matku všetkých káuz a správa sa k nej ako zlá macocha. 2. Prečo Danko spĺňa vlastné kritériá na prezidenta. 3. Slovensko má novú hlavnú dedinu.

Správy dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Kováčik si nechal u seba matku všetkých káuz a správa sa k nej ako zlá macocha

Ak prokurátor preslávený v súboji so zločinom hlboko pasívnym skóre 0:61 začne pracovať, treba zbystriť pozornosť.

Gorilu si radšej nechal. Vo funkcii špeciálneho prokurátora mal Dušan Kováčik dočinenia so 61 prípadmi, ale obžalobou sa neskončil ani jeden. Generálny prokurátor mu preto odporučil, aby sa už radšej venoval len riadiacej činnosti. Všetkých káuz sa následne zbavil. Až na jednu. Gorilu.

Keď sme už pomaly zabúdali, že niečo také existovalo, v trezore Mariana Kočnera tím vyšetrujúci vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej našiel nahrávky z bytu na Vazovovej. Následne ich posunul kolegom z tímu Gorila. Vďaka tomu sa o čosi zvýšila pravdepodobnosť, že sa raz predsa len presne dozvieme, či a ako Penta korumpovala druhú Dzurindovu vládu a či a ako pokútne financovala Smer.

Kováčik chce viac a záleží mu na tom

Nejde o to, že by existovala len jediná nahrávka. Kľúčové je, že táto jediná je v rukách policajtov, ktorí ju naozaj chcú poctivo analyzovať. Zvyšok sa pohybuje podsvetím. Je logické, že policajti pri vyšetrovaní potrebujú priamo USB kľúč z Kočnerovho trezora.

Do toho však prišla Kováčikova ústna žiadosť, aby mu nahrávku odovzdali. Zaskočení policajti mu poslali iba kópiu, a Kočnerov originálny USB kľúč si nechali u seba.

Kováčik sa však nahneval.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie